Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 19:13 Bu haber 583 kez okundu
 
TEKELİ’NİN SATRANÇ SULTANLARI TÜRKİYE FİNALLERİNDE
Grup maçlarını başarıyla tamamlayan Tekeli Ortaokulu Yıldız Kızlar Takımı, Karaman’da yapılacak olan Okul Sporları Türkiye Satranç Şampiyonası’na katılıyor.
EĞİTİM Haberi
TEKELİ’NİN SATRANÇ SULTANLARI TÜRKİYE FİNALLERİNDE

Tekeli Ortaokulu Yıldız Kızlar Takımı, önce 12-14 Mart tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilen Okul Sporları Satranç İl Birinciliği Turnuvası’nda Antalya  ikincisi, ardından 09-12 Mayıs tarihlerinde Denizli’de yapılan grup müsabakalarında bölge ikincisi olmuştu. Bu sonuçla 09-13 Haziran tarihlerinde Karaman’da yapılacak olan Okul Sporları Satranç Türkiye şampiyonası final müsabakalarında ilimiz Antalya’yı ve ilçemiz Serik’i temsil etme hakkı kazandı.

            Tekeli Ortaokulu Yıldız Kızlar Takımı’nı makamlarında kabul eden Kaymakam Haluk Şimşek, Belediye Başkanı Enver Aputkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, destek verdiler.

            Tekeli Ortaokulu Müdürü Halil Alkan yaptığı açıklamada: “Karaman’da çok güçlü rakiplerimiz olacak. Biz de bu turnuvaya çok iyi hazırlandık ve bu turnuvada ilimiz Antalya’yı ve ilçemiz Serik’i en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bu süreçte bize desteklerini her an en üst düzeyde gösteren ilçe kaymakamımız Sayın Haluk Şimşek, belediye başkanımız Sayın Enver Aputkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İkram Ekiz, İlçe Gençlik Spor müdürü Sayın Mevlüt Özen, AspenGoS Satranç Kulübü Başkanı Sayın Serkan Çakır, okul aile birliği başkanı Nidai Gök ve değerli velilerimize çok çok teşekkür ederiz. Bu süreçte öğrencilerimizin hazırlanmasında yoğun emek veren AspenGoS eğitmenleri Sait Malacı, Yasin Zengin ve okulumuz Satranç Antrenörü Abdullah Almaz’a da ayrıca teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: TEKELİ’NİN, SATRANÇ, SULTANLARI, TÜRKİYE, FİNALLERİNDE,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TEKELİ’NİN SATRANÇ SULTANLARI TÜRKİYE FİNALLERİNDE
TEKELİ’NİN SATRANÇ SULTANLARI TÜRKİYE FİNALLERİNDE
TEKELİ’NİN SATRANÇ SULTANLARI TÜRKİYE FİNALLERİNDE
Yorumlar
Haber Yazılımı