Tekeli Ortaokulu Binasının Yapımına Başlandı
Haber
06 Nisan 2021 - Salı 10:11 Bu haber 4504 kez okundu
 
Tekeli Ortaokulu Binasının Yapımına Başlandı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yüklenici firma Çalış Toplu konut A.Ş. Hasan Çalış iş ortaklığına yaptırılan “Serik Tekeli Ortaokulu” binasının inşaatına başlandı.
EĞİTİM Haberi
Tekeli Ortaokulu Binasının Yapımına BaşlandıÇevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yüklenici firma Çalış Toplu konut A.Ş. Hasan Çalış iş ortaklığına yaptırılan “Serik Tekeli Ortaokulu” binasının inşaatına başlandı.

Orta Mahalle’ye yaptırılan “Serik Tekeli ortaokulu” inşaatı için, Milli Eğitim Bakanlığınca yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı.

Tahmini 14 milyon lira bedelli Tekeli Ortaokulu projesi için yüklenici firma tarafından kazı ve temel atma çalışmalarına başlandı.

Bina toplam 7 bin 500 metre kare inşaat alanı üzerine kurulu alanda, 5 kat bin 500 metre kare oturma planlı, 32 derslikli olarak inşa edilecek.

32 derslikli olarak yapılacak olan Tekeli ortaokulu yüklenici firma tarafından yapımın tamamlanmasının ardından Ağustos 2022 tarihinde teslimi yapılacak. Ancak yüklenici firma tarafından inşaatın bir an önce tamamlanarak Ocak 2022 de teslim edileceği öğrenildi.

Binanın tamamlanmasının ardından şu anki mevcut Tekeli okulu ilkokul bölümü, yeni yapılan bina ise ortaokul olarak kullanılacak.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Tekeli, Ortaokulu, Binasının, Yapımına, Başlandı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tekeli Ortaokulu Binasının Yapımına Başlandı
Tekeli Ortaokulu Binasının Yapımına Başlandı
Yorumlar
Haber Yazılımı