TEKELİ ORTAOKULU KİTAP FUARINDA
Haber
18 Ekim 2021 - Pazartesi 13:41 Bu haber 1595 kez okundu
 
TEKELİ ORTAOKULU KİTAP FUARINDA
Tekeli Ortaokulu geleneksel hale getirdiği kitap fuarı gezisine bu yılda da 650 kişilik eğitim ordusu ile çıkarma yaptı.
KÜLTÜR & SANAT Haberi
TEKELİ ORTAOKULU KİTAP FUARINDA11.’si düzenlenen Antalya Kitap Fuarı’nda ünlü yazarlar kitapseverlerle buluştu. Onlarca yayınevi ve yazar okurlarına ulaşma fırsatını yakaladı. 

Tekeli Ortaokulu 16 Ekim Cumartesi günü 5 ve 6.sınıflarla;17 Ekim Pazar günü ise 7 ve 8.sınıflarla yaklaşık 650 kişilik bir öğrenci, öğretmen kafilesiyle Antalya Cam Piramit’e hafta sonu çıkarması yaptı. Aksu’da öğle yemeğini yiyen ve kitap fuarına geçen kafile keyifli anlar yaşadı. Kitaplarını okudukları yazarları karşılarında gören öğrenciler, heyecanla kitaplarını imzalattılar. Fuarın getirdiği fiyat avantajları sayesinde öğrenciler birçok kitap edinerek günün en kazançlı kişileri oldular. Öğrencilere kitap okuma, kitaplarla iç içe olma, evinde kendine ait bir kütüphane oluşturma bilinci ve kitap okuma zevkini kazandırma amacıyla yapılan Kitap Fuarı gezisinde öğrenciler, ünlü yazarlarla bir araya geldi, merak ettikleri kitapları inceleme fırsatı buldu, çeşitli türlerde kitaplarla tanıştılar. Hem eğlendiler hem de birçok farklı kaynağı bir arada görmenin mutluluğunu yaşadılar.

Tekeli Ortaokulu Müdürü Halil Alkan, “Okul olarak okumanın önemini biliyor ve öğrencilerimize bunu aşılamayı bir görev biliyoruz. Verdiğimiz eğitimin kalitesinin ana nedenlerinden biri okuma sevgisidir. Bu bilinçle  çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kitap ve okuma sevgisi verilebilecek kaliteli bir eğitimin olmazsa olmazı düşüncesindeyiz. Bu anlamda kitap fuarları da ayrı bir fırsat bizim için. Geleneksel hale getirdiğimiz kitap fuarı gezilerimiz pandemiden sonra kaldığı yerden devam etmektedir. Pandemi sürecinde hem okulumuzdan hem de bu tür etkinliklerden ayrı kalan öğrencilerimiz için bu etkinlik çok faydalı oldu. Kitaplarını severek okudukları yazarlar ile tanışıp, kitaplarını imzalatma fırsatı bulan öğrencilerimiz gezimizi mutlu ve memnun bir şeklide tamamladılar. Öğrencilerimiz, başarının temelinin kitap okumaktan geçtiğinin farkında olduklarından geziye yoğun ilgi gösterdiler. Gezimiz, bu sene yaklaşık 650 kişiyle gerçekleşti. Gezimizin başarı ile tamamlanmasında emeği geçen başta 252 nolu Serik Öğrenci Taşıyıcılar Koparatifi Başkanı Ramazan Özcan ve diğer servis şoförlerine katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Ayrıca bu etkinliğe destek veren, katılım gösteren öğrencilerime ve tüm öğretmen arkadaşlarıma ve değerli velilerime teşekkür ederim.” dedi.

 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: TEKELİ, ORTAOKULU, KİTAP, FUARINDA,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TEKELİ ORTAOKULU KİTAP FUARINDA
TEKELİ ORTAOKULU KİTAP FUARINDA
TEKELİ ORTAOKULU KİTAP FUARINDA
TEKELİ ORTAOKULU KİTAP FUARINDA
TEKELİ ORTAOKULU KİTAP FUARINDA
Yorumlar
Haber Yazılımı