TEKELİ ORTAOKULU’NDA YILSONU COŞKUSU
Haber
05 Temmuz 2021 - Pazartesi 11:40 Bu haber 1298 kez okundu
 
TEKELİ ORTAOKULU’NDA YILSONU COŞKUSU
2020-2021 eğitim-öğretim yılı sonunda Tekeli Ortaokulu’ndan mezun olan 8. sınıf öğrencileri muhteşem törenlerle okullarından mezun oldular.
EĞİTİM Haberi
TEKELİ ORTAOKULU’NDA YILSONU COŞKUSUSalgın hastalıktan dolayı pandemi sürecinde, Tekeli Ortaokulu’nda hem akademik başarıyı hem de fedakarlık, samimiyet, hoşgörü değerlerini sonuna kadar yaşayan 8. sınıf öğrencilerinin yıl sonunda bu emeklerini taçlandırdılar. LGS’ye hazırlık sürecinde özverili çalışma gösteren ve Lgs’de göstermiş oldukları başarıdan dolayı eğlenmeyi sonuna kadar hak eden öğrenciler törenlerini coşkuyla kutladılar. Bu pandemi süreci onlar için ne kadar zor geçse de bu zorlukların üstesinden gelmeyi başardılar ve aileleriyle birlikte bu güzel törenlerini gururla yaşadılar. Boğazkent’te ve ırmak kenarındaki aile restoranlarında gerçekleşen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından mezun olan öğrenciler sahneye çıkarak mezuniyet belgelerini gururla aldılar. “Tekeli Ortaokulu Mezuniyet Hatırası” panosu önünde anı fotoğrafı çektiren öğrenciler hüznü ve coşkuyu bir arada tattılar. Canlı müzik ile eğlenen öğrenciler, veliler ve öğretmenler bu gecede çok eğlendiler. Ailelerin çocuklarını büyük bir gurur ve heyecan içinde izlediği yürüyüşte öğrenciler cüppeleri ve kepleriyle adeta göz kamaştırdılar. Veliler öğretmenlere ve Okul Müdürüne çiçek ve hatıra hediye takdimi yaptılar. Mezuniyet pastalarını kesen öğrenciler büyük sevinç yaşadılar. Diplomalarını alarak eğitim hayatlarının bir üst seviyeye geçmenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler keplerini havai fişekler eşliğinde büyük bir coşkuyla atarak mezun oldular. Hep birlikte şarkılar söyleyip eğlenen öğrenciler, aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte coşkulu saatler yaşadılar.

Gecenin sonuna doğru Okul Müdürü Halil Alkan, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Öncelikle okulumuzun ve dünyamızın içinde bulunduğu bu üzücü felaketten biran önce kurtulmasını dileyerek sözüme başlamak istiyorum. Özellikle 8. Sınıfı başarı ile tamamlamış ve Lgs’ye giren tüm öğrencilerimize teşekkür ediyor, sınav sonucunda istedikleri puanı alan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bundan sonraki eğitim-öğretim hayatlarında başarılarının devamını diliyorum.

Sene sonu eğlencesini sonuna kadar hak ettiklerini düşünüyorum. Uzaktan eğitim sürecinde ellerinden gelen tüm özveriyi göstererek iyi bir başarı sergileyen kıymetli öğretmenlerime göstermiş oldukları çaba ve gayretten dolayı teşekkür ediyorum.

Siz değerli velilerimizin de yoğun stres altında bu süreci geçirmiş olduğunuzu bilerek teşekkür etmek istiyorum.  Var olun, hepinize sağlıklı günler diliyorum. Bundan sonraki hayatlarınızda başarılar diliyorum.”

 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: TEKELİ, ORTAOKULU’NDA, YILSONU, COŞKUSU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TEKELİ ORTAOKULU’NDA YILSONU COŞKUSU
TEKELİ ORTAOKULU’NDA YILSONU COŞKUSU
TEKELİ ORTAOKULU’NDA YILSONU COŞKUSU
TEKELİ ORTAOKULU’NDA YILSONU COŞKUSU
TEKELİ ORTAOKULU’NDA YILSONU COŞKUSU
Yorumlar
Haber Yazılımı