Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 17:54 Bu haber 486 kez okundu
 
Tekeli Ortaokulu Satrançta Türkiye Şampiyonluğu İçin Yarışıyor
Tekeli Ortaokulu Satranç Yıldız Kızlar Takımı, okul sporları kapsamında düzenlenen önemli spor aktivitelerinden biri olan satrançta Türkiye finalinde Türkiye şampiyonluğu için yarışacak. Okul sporları satranç Türkiye finalinde ilimiz Antalya’yı temsil edecek olan Tekeli’nin kızları, turnuva için hazırlıklarını sürdürüyor.
EĞİTİM Haberi
Tekeli Ortaokulu Satrançta Türkiye Şampiyonluğu İçin Yarışıyor

Öncelikle Antalya Kapalı Spor Salonu’nda 12-14 Mart tarihleri arasında düzenlenen okullar arası yıldızlar satranç takım turnuvasında, Tekeli Ortaokulu öğrencileri yıldız kızlar kategorisinde birçok özel okulu geride bırakarak, Antalya 2.’si oldu. Yıldız kızlar takımını oluşturan Meryem Rana Almaz, Ceren Kahya, Zeynep Zülal Atik ve Ceylin Canlı uzun soluklu maçlar sonunda büyük bir başarı göstererek Antalya 2.si olarak kupa ve madalya kazandılar.

TEKELİ ORTAOKULU BÖLGE TURNUVASINDA 2. OLDU

Tekeli Ortaokulu yıldız kızlar satranç takımı 2018-2019 eğitim öğretim yılı okul sporları satranç bölge turnuvasında Denizli’de ilimiz Antalya’yı temsil etmiş ve bölgede 2. olarak Türkiye finaline adını yazdırmıştı.

Tekeli Ortaokulu Satranç Yıldız Kızlar Takımı Türkiye finali öncesi Serik Belediye Başkanı Sayın Enver Aputkan’ı ve Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Yıldırım’ı makamında ziyaret etti. Belediyenin sportif faaliyetlerine verdiği destekten dolayı Belediye Başkanı’na teşekkür eden Okul Müdürü Halil Alkan yaptığı açıklamada, “Okulumuz yerel ve ulusal birçok sportif faaliyette önemli başarılar göstermektedir. Son yıllarda satranç sporunda ciddi başarılarımız var. Geçtiğimiz yıl kızlarımız Antalya ve bölge birinciliğinin ardında Türkiye 6.sı olmuşlardı. Bu sene de Antalya’yı en iyi şekilde temsil edeceğimize inancımız tamdır. Bizi nazik kabullerinden dolayı Sayın Başkanımız Enver Aputkan ve Başkan Yardımcımız Kemal Yıldırım’a çok teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tekeli, Ortaokulu, Satrançta, Türkiye, Şampiyonluğu, İçin, Yarışıyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tekeli Ortaokulu Satrançta Türkiye Şampiyonluğu İçin Yarışıyor
Tekeli Ortaokulu Satrançta Türkiye Şampiyonluğu İçin Yarışıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı