Haber Detayı
17 Şubat 2020 - Pazartesi 17:01 Bu haber 779 kez okundu
 
TEKELİ YİNE BİLİM OLİMPİYATLARINDA
Tekeli Ortaokulunun projesi 4. Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliği Yarışmasının finallerine katılmayı başaran Antalya'nın tek okulu oldu.
EĞİTİM Haberi
TEKELİ YİNE BİLİM OLİMPİYATLARINDA

18 Türk Dünyası Ülkesinin ilköğretimde öğrenim gören 4, 5, 6, 7.ve 8. sınıf öğrencileri Buluş ve Bedensel Engellerin Hayatını Kolaylaştıracak Buluşlar olmak üzere iki dalda başvurunun yapıldığı projeye Antalya'dan sadece Tekeli Ortaokulu katılabildi.

Tekeli Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni İsmail Karaca danışmanlığında 7. sınıf öğrencisi Ceren Su Yaşlı’nın yapmış olduğu ‘Engelleri Yok Eden Merdiven’ adlı proje Bedensel Engellerin Hayatını Kolaylaştıracak Buluşlar kategorisinde finale kaldı. Projede tekerlekli sandalye kullanan engellilerin merdivenlerde yaşadığı zorlukların yok edilmesi amaçlandı.

Final sergisine 18 Türk Dünyası ülkesinden 52 proje ve Türkiye’den 26 farklı ilden 48 proje davet edildiği yarışmada Tekeli ortaokulu projesi Antalya ilini temsil edecek tek projedir. Yarışmada ön elemeyi geçen 100 eser 5, 6, 7 Mart  2020 tarihinde Ankara Proje Sergisi’ne katılacaktır. Söz konusu proje yarışmasına katılacak öğrencilere toplam 40 bin TL ödül verilecektir.

Proje danışman öğretmeni İsmail Karaca, 2. Türk Dünyası Bilim Olimpiyatlarında Dünya İkincisi olduklarını hatırlatarak bu yılda finallere kalmanın büyük mutluluk verdiğini söyledi.

Serik Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu proje ekibini makamında kabul ederek projeyi detaylı olarak inceleyip Tekeli Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin başarılı projelere imza atmasının ilçemiz adına kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi.

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan da öğrenci ve öğretmenleri makamında kabul ederek, çağın gerektirdiği şekilde proje üretmeye çalışan öğrencilere daima destek olacaklarını, projeleri belediyecilik adına uygulanabilirliğine bakılarak farklı platformlarda değerlendirebileceklerini dile getirdi. Genç neslin proje üreterek ülkemizin kalkınmasına da büyük katkıda bulunduğunu söyledi.

Serik İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz de okul müdürü Halil Alkan'ı, proje danışman öğretmeni İsmail Karaca'yı ve öğrenci Ceren Su Yaşlı'yı makamında kabul ederek Antalya ve Serik ilçesini Ankara'da yapılacak olan yarışmada Dünya arenasında temsil edecek olmalarından dolayı büyük mutluluk yaşadığını dile getirerek öğretmen ve öğrencisine finallerde başarılar diledi.

Okul müdürü Halil Alkan da elde ettikleri bu başarının gelecek yıllarda da artarak devam etmesini dileyerek öğretmenini ve öğrencisini tebrik etti.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: TEKELİ, YİNE, BİLİM, OLİMPİYATLARINDA,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TEKELİ YİNE BİLİM OLİMPİYATLARINDA
TEKELİ YİNE BİLİM OLİMPİYATLARINDA
TEKELİ YİNE BİLİM OLİMPİYATLARINDA
TEKELİ YİNE BİLİM OLİMPİYATLARINDA
Yorumlar
Haber Yazılımı