Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 10:56 Bu haber 832 kez okundu
 
Tekelide İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı
İlköğretim Haftası Tekeli Ortaokulunda çarşamba günü coşkuyla kutlandı.
EĞİTİM Haberi
Tekelide İlköğretim Haftası Coşkuyla KutlandıTekeli Ortaokulu öğretmenleri M. Ali Durna, Semra Alkan, Remziye Karaca ve Ayşe Güler tarafından hazırlanan; sunuculuğunu 8/B sınıfından Mahmut Can Kara ve 8/F sınıfından Asuman Berfin Sargın’ın yaptığı İlköğretim Haftası Kutlama Programı Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk, şehit öğretmenlerimiz ve ebediyete intikal eden saygıdeğer öğretmenlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu yapılması ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Türkçe Öğretmeni M. Ali Durna yaptığı günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “Sevgili Öğrenciler, sizlere iyi bir eğitim sağlayarak çevreye, insana ve ülkemize duyarlı bireyler olarak yetiştirmek istiyoruz. Bu eğitim süreci içinde, Ulu Önder Atatürk’ün ilkelerini ve sözlerini rehber edinerek millî eğitimin amaçları doğrultusunda sizleri ‘aklı hür, vicdanı hür bireyler’ olarak yetiştirmek istiyoruz” dedi.

M. Ali Durna, “Sizleri, Tekeli Ortaokulu’ndan, herkesin hayalini kurduğu, ülkemizin en seçkin liselerine mutlu bir şekilde göndermek istiyoruz. Unutmayın ki; biz bunu önceki yıllarda hep başardık. Bu yıl, beş yüz tam puanla Türkiye birincisini çıkardık. İlçemizin en seçkin ortaokulunda okuduğunuzu hiçbir zaman unutmayınız” diyerek konuşmasına devam etti.

Program 6/D sınıfından Sudenaz Çoban, 8/B sınıfından Özden Berrak Öztürk ve Rumeysa Boztoy’un okudukları coşku dolu şiirlerle devam etti. 8/J sınıfından Selma Özçelik ve Hüseyin Yağız Gök’ün okuduğu eğitimle ilgi özlü sözler oldukça etkileyiciydi.

İlköğretim Haftası Kutlama Programı; yeni bilgiler, yeni dostluklar, güzel günler ve aydınlık fikirlere kavuşma dileğiyle sona erdi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Tekelide, İlköğretim, Haftası, Coşkuyla, Kutlandı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tekelide İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı
Tekelide İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı
Tekelide İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı
Tekelide İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı
Yorumlar
Haber Yazılımı