Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 22:13 Bu haber 2132 kez okundu
 
Türkiye Birincisi Serik’ten
Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Ayşenur Akış resim dalında Türkiye Birincisi oldu.
EĞİTİM Haberi
Türkiye Birincisi Serik’tenMehmet Akif Ersoy Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Ayşenur Akış,  Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülen "Ürün Güvenliği, Piyasa Gözetimi ve Denetimi ile Uygunluk Değerlendirmesi Alanlarında Farkındalığın Artırılması Projesi" kapsamında düzenlenen 'Ürün Dedektifi Yarışması' resim dalı 5., 6. sınıf kategorisinde Türkiye birincisi oldu. 
Türkiye birincisi olan Ayşenur Akış, Ankara'da düzenlenen ödül törenine, annesi babası ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Songül Evmez ile katıldı. Törende Ayşenur Akış’a ödül olarak Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak tarafından bir adet dizüstü bilgisayar hediye edildi. Yarışmada Türkiye genelinde 4 kategoride toplam 12 öğrenci ödüllendirildi. 
'Ürün Dedektifi Yarışması'nda elde edilen derece ile ilgili olarak çok mutlu ve gururlu olduklarını belirten Mehmet Akif Ersoy Okul Müdürü Fatih Çakır ise; “Böyle ulusal çata bir yarışmada okulumuzu ve ilçemizi temsil ederek Türkiye Birinciliği ile ilçemize dönen öğrencimiz Ayşenur Akış’ı ve emeklerinden dolayı da Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Songül Evmez’i tebrik ederim.” dedi

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Türkiye, Birincisi, Serik’ten,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Türkiye Birincisi Serik’ten
Türkiye Birincisi Serik’ten
Yorumlar
Haber Yazılımı