Ülkay Atmaca, “İlerleyen günlerde de İran bir can suyu olacak gibi görünüyor”
Haber
16 Mart 2022 - Çarşamba 14:16 Bu haber 2386 kez okundu
 
Ülkay Atmaca, “İlerleyen günlerde de İran bir can suyu olacak gibi görünüyor”
Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca Turizmle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.
TURİZM Haberi
Ülkay Atmaca, “İlerleyen günlerde de İran bir can suyu olacak gibi görünüyor”Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, “Nevruz bayramı nedeniyle Antalya bölgesine çok büyük bir ilgi var. Ayın 17 si itibarı ile yoğun bir İran’lı misafirler ile karşı karşıyayız. İlerleyen günlerde de İran bir can suyu olacak gibi görünüyor. Hem gelen talepler gayet iyi hem de uzun süreli de olmasa da bir avantaj gibi görünüyor. Son 2 yıldır hem pandemi hem de uçaklardaki sıkıntıdan dolayı gelmeyen İran turisti bu sene hem Van, hem Antalya hem de Türkiye’nin bazı bölgelerine yarından itibaren yoğun bir şekilde gelmeye başlıyorlar.

3 hafta önce önümüzdeki sezon ile ilgili hedeflerimizi belirlemiştik aslında. Amacımız 2019 rakamlarıydı. Şu anda devam eden bir savaş kaosu var. Bu bir an önce biterse biz de eski günleri yeniden yaşamak istiyoruz. Turizm demek barış demek. Bir an önce barışın sağlanması, insanların ölmemesi en büyük dileğimiz. Turizm gelirlerinden daha da önemlisi insan hayatı. Savaşın bir an önce bitmesi en büyük arzu ve dileğimiz. Öncelik savaşın bitmesi sonrasında turizmle ilgili konuşabiliriz. Savaş nedeniyle turizm olumsuz etkilendi. Etkilenmeye de devam ediyor. Bugün yumuşama var. Umarım birkaç gün içerisinde barış sağlanır ve insanlar ölmez. 

Öte yandan Alman pazarı ile ilgili yoğun talep var. Ama savaşın uzaması orayı da etkileyebilir. Her şey savaşın bitmesine bağlı. Şu anda bölgemizde yoğun bir şekilde futbol ve spor takımları var. Kongreler devam ediyor. İç pazarda hala bir hareketlilik var. Avrupa’dan gelip gidenler var. Rusya ve Ukrayna tamamen durmuş vaziyette. Ukrayna’lı olup ülkesine dönemeyen bölgede kalmaya devam eden misafirler var. Rusya’dan Mart ayı için yapılan rezervasyonlar iptal oldu. Bu iş önümüzdeki haftalarda çözülürse eskisi kadar olmasa da bir toparlanma olacaktır” diye konuştu.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Ülkay, Atmaca,, “İlerleyen, günlerde, de, İran, bir, can, suyu, olacak, gibi, görünüyor”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ülkay Atmaca, “İlerleyen günlerde de İran bir can suyu olacak gibi görünüyor”
Yorumlar
Haber Yazılımı