Üreticilere Muz Semineri Verildi
Haber
04 Mart 2022 - Cuma 11:39 Bu haber 3092 kez okundu
 
Üreticilere Muz Semineri Verildi
Mersin Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü uzmanlarından Ziraat Yüksek Mühendisi Süleyman Yalçın ve Ziraat Mühendisi Rasim Arslan tarafından üreticilere Örtüaltı Muz Yetiştiriciliği ve Bitki Besleme konularında eğitim verildi.
TARIM Haberi
Üreticilere Muz Semineri VerildiMersin Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü uzmanlarından Ziraat Yüksek Mühendisi Süleyman Yalçın ve Ziraat Mühendisi Rasim Arslan tarafından üreticilere Örtüaltı Muz Yetiştiriciliği ve Bitki Besleme konularında eğitim verildi.

Serik Belediyesi Toplantı Salonunda düzenlenen seminere Tarım İl Müdürü Gökhan Karaca, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü​ İbrahim Irmak, İlçe Müdürü Mustafa Çömezoğlu, ziraat mühendisleri ve ilçedeki muz üreticileri katıldı.

Eğitim sonunda Yeşilyurt mahallesi’ndeki Fide-Talya Tarım’da muz tarımıyla ilgili uygulamalı olarak katılımcılara muz serasında karşılaşılabilecek sorunlar ve yapılması gerekenler yerinde gösterildi.

Seminerin açılışında konuşan İlçe Müdürü Mustafa Çömezoğlu “Zengin Bitkisel Üretim desenine sahip Serik ilçemizde son iki yıl içerisinde örtüaltı muz üretim alanında önemli bir artış olmuştur. İlçemizde 138 üreticimiz 3729 dekar örtüaltı alanında muz tarımı yapmaktadır. Bu nedenle yeni üretim desenimiz muz tarımıyla ilgili İl Müdürlüğümüz işbirliği ile muz üreticilerimize yönelik eğitim planlaması yapıldı. İlçemiz adına muz üreticilerimize ve katılımcılara faydalı olacağını düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Üreticilere, Muz, Semineri, Verildi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Üreticilere Muz Semineri Verildi
Üreticilere Muz Semineri Verildi
Üreticilere Muz Semineri Verildi
Üreticilere Muz Semineri Verildi
Yorumlar
Haber Yazılımı