Vatandaşlar sinekten şikayetçi
Haber
12 Haziran 2021 - Cumartesi 13:58 Bu haber 7041 kez okundu
 
Vatandaşlar sinekten şikayetçi
Serik’te yaşayan vatandaşlar, yaz aylarının başladığı bu günlerde yapılan sinekle mücadele çalışmalarının az olmasından ve sineklerin çokluğundan şikayetçi. Havaların ısınması ile birlikte kapı ve pencerelerini açan vatandaşlar, sivrisineklerden dolayı kapı ve pencerelerini açamadıklarını belirtiyor.
SAĞLIK Haberi
Vatandaşlar sinekten şikayetçiAntalya Büyükşehir Belediyesi şirketi tarafından yaptırılan ilaçlamaların yetersiz olması ve sineklerin çoğalması da vatandaşı isyan ettiriyor. Sinek konusuna çare bulmak isteyen vatandaşlarda çareyi mahalle muhtarlarına şikayet ederek bulmaya çalışıyor.

İlçenin en büyük mahallesi olan ve 16 bin 300 kişinin yaşadığı Merkez Mahallesi Muhtarı Zafer Korkmaz, haftada 1 defa yapılan ilaçlamanın hiçbir faydasının olmadığını, mahalle sakinlerinin sürekli kendisini arayarak sinekten şikayetçi olduklarını söyledi.

Muhtar Korkmaz, “Vatandaşlarımız gece ve gündüz sürekli sıkıntılarını bize gerek yazarak, gerekse telefon ederek veya yanımıza gelerek iletiyor. Son günlerde en çok şikayet konusu mahalledeki sinekler. Sinekler vatandaşın elini, kolunu, her yerini yiyor. Vatandaşlarımız kendi çektikleri sinek ısırıklarını gösteren fotoğrafları çekip bize gönderiyorlar” dedi.

İlaçlama yönünden bu yıl kendisinin de sıkıntı çektiğini dile getiren Korkmaz, “Bu yıl ilaçlamanın az olduğunu düşünüyoruz. Şu anda sinekle mücadele konusu çok zayıf. Bu konuyla ilgili yetkililerle görüştüm. Aynı zamanda ilaçlama ile mücadele müdürü ile görüştüm. Ama bir çare bulamadık” diye konuştu.

İlgililere seslenen Korkmaz, “Biz sinekle mücadele eden ekiplerin çoğaltılmasını istiyoruz. Geçtiğimiz yıllarda bir yer en kötü ihtimalle 2 günde bir ilaçlanırdı. Şimdi 5-6 günde bir ilaçlanıyor. Buda yetersiz kalıyor. Biz sürekli ilaçlama yapılmasını istiyoruz” dedi.

Şehir içinde geçen dere yataklarının temizlenmesi konusuna da değinen Korkmaz, “Asıl sorun dere yatakları sineklerin üreme alanları. Buraların temizlikleri yapılıp, larva döneminde ilaçlaması yapılırsa sineğin az olacağını düşünüyoruz. Bu konuda da yetkililerden yardım bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Vatandaşlar, sinekten, şikayetçi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vatandaşlar sinekten şikayetçi
Vatandaşlar sinekten şikayetçi
Vatandaşlar sinekten şikayetçi
Vatandaşlar sinekten şikayetçi
Vatandaşlar sinekten şikayetçi
Yorumlar
Haber Yazılımı