Haber Detayı
21 Kasım 2019 - Perşembe 12:25 Bu haber 835 kez okundu
 
Yamaç Hedefini Belirledi
Taner Yamaç, “Türkiye’de şu anda Europen Tour’da oynayan başka oyuncu yok. İnşallah ben ilk olacağım” dedi.
SPOR Haberi
Yamaç Hedefini Belirlediİlçemizde doğup büyüyen ve National Golf Kulübü sporcusu ve bu kulüpte eğitime başlayan milli golfçü 20 yaşındaki Taner Yamaç, Turkish Airlines Open 2019 golf turnuvasının ardından gelecekteki hedeflerini açıkladı. 13 yıldır golf oynadığını ve A milli takım sporcusu olduğunu söyleyen Taner Yamaç, hedeflerini şöyle açıkladı:

 “Golfe kuzenim golf hocasıydı. Onun tavsiyesi ile başladım. Daha sonra National Golf Kulübü’nde başlatılan projeye dahil oldum. Civar köylerdeki ve yetiştirme yurtlarındaki geliri düşük ailelerin golf sahasında çalışan personellerin çocukları için başlatılan bir proje. O proje kapsamında golf sporuna başladım. Hedefim geçen hafta oynanan Turkish Airlines Open ve Europen Tour’da sürekli oynamak. Oranın kartını almak.

Üçüncü defa turnuvada oynadım. Heyecanlıydım. Bu yıl tek Türk olduğum için üzerimde baskı vardı. Ama turnuvanın üstesinden geldiğimi düşünüyorum. Turnuvada ünlü golfçülerle oynamak ayrı bir duygu. Hepsi, dünyanın en iyi oyuncuları. Onlarla birlikte oynamak ve birlikte olmak keyifliydi.

Europen Tour’da oynamak için sürekli çalışmam gerekiyor. Yemene içmene özen göstermek zorundasın. Bundan sonra iyi bir planlama ile yapılabilir, çok da zor değil. Türkiye’de şu anda Europen Tour’da oynayan başka bir oyuncu yok. İnşallah ben ilk olacağım. Çevremizdeki insanlar yapamazsın diyorlar ama bir Türk’ün de yapabileceğimi herkese göstereceğim.

Bana en büyük desteği Golf Federasyonu Bölge Antrenörü ve National Golf Kulübü Genel Müdürü Bekir Kara sağlıyor. Federasyonun düzenlediği turnuvalara katılıyorum. Gelecek sene Hong Kong’ta yapılacak Dünya Golf Şampiyonası’na katılmayı hedefliyorum. Her ülkeden 3 kişi katılacak. Bunun biri de ben olmak istiyorum. Bu yıl Polonya’da düzenlenen Avrupa Bireysel Takım Şampiyonası’nda  birincisi oldum. Onun dışında 7 kez Europen Challange turuna katıldım. Avrupa Amatör Şmpiyonası’nda ve Türkiye Amatör Şampiyonası’nda oynadım.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Yamaç, Hedefini, Belirledi, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yamaç Hedefini Belirledi
Yamaç Hedefini Belirledi
Yamaç Hedefini Belirledi
Yorumlar
Haber Yazılımı