Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 16:00 Bu haber 755 kez okundu
 
Yavuz: “Çiftçilikten gurur duyuyorum”
Antbirlik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz, ülkenin ruhu olan çiftçi olmaktan gurur duyduğunu belirterek ‘Dünya Çiftçiler Günü’nü kutladı.
TARIM Haberi
Yavuz: “Çiftçilikten gurur duyuyorum”Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Antbirlik) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz, “Dünya Çiftçiler Günü” mesajında, dünyada tüm insanlığın çiftçinin üretimine bağımlığı olduğuna dikkat çekti.

 

Çiftçinin elinin kiri ve alın terinin bir servet olduğunu ifade eden Yavuz, “Geleceğimiz çiftçimizin bereketli ellerinde. Onlar her mevsimde yağmur çamur demeden, güneşin bağrında sıcağa aldırmadan, çorak toprakları tırnakları ile işleyerek verimli hale getirip kalbi ve ruhu ile üreterek ülkenin belkemiğini oluştururlar. Bende bir çiftçi olarak ülkemin ruhu olan çiftçilik yapmaktan gurur duyuyorum” dedi.


 
Tüm dünyayı saran Korona Virüs belası ile mücadelede üreterek çiftçilere büyük sorumluluk düştüğünü belirten Yavuz, “Çiftçiler ülkemizin belkemiğidir. Ülkemizin ekonomik kalkınmasına ciddi katkıda bulunurlar. El ele verip ülkemiz için, milletimiz için, sağlımız için üreterek bu mücadeleyi kazanacağız. Ekmeği için, ailesi için, ülkesi için, vatanı için çalışan tüm çiftçilerimizin ‘Dünya Çiftçiler Günü’ kutlu olun” dedi. 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Yavuz:, “Çiftçilikten, gurur, duyuyorum”, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yavuz: “Çiftçilikten gurur duyuyorum”
Yavuz: “Çiftçilikten gurur duyuyorum”
Yorumlar
Haber Yazılımı