Haber Detayı
01 Ağustos 2019 - Perşembe 18:46 Bu haber 1136 kez okundu
 
Yedisu’dan Üç Boyutlu Göresel Eğitim Sistemi
Serik Yedisu Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Suat Köksal ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Can, basın mensupları ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi. 3 boyutlu görsel eğitim sistemi de tanıtan Köksal, bu sitemin Türkiye’de Yedisu’da uygulama konacağını söyledi.
EĞİTİM Haberi
Yedisu’dan Üç Boyutlu Göresel Eğitim Sistemi Toplantıya Yedisu Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Suat Köksal ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Can’a Yedisu Eğitim Kurumları’nda görevli öğretmenler eşlik etti.

Düzenlenen basın toplantısında Yedisu Eğitim Kurumları’nın 10 yıllık geçmişine değinen Köksal, kurumu hakkında bilgilendirmede bulundu. Köksal yaptığı açıklamada, “Yedisu Eğitim Kurumları olarak 10 yıl önce başladığımız özel kurum işletmeciliği bugün Aksu Kampüsünde, sağlıkta Antalya’nın öncüsü, lider projeleriyle Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Hemşire, Hemşire Yardımcılığı, ATT, Sağlık Bakım Teknisyenliği bölümleriyle, Serik kampüsünde Anasınıfı, İlkokulu, Ortaokulu ile İzmir Selçuk Kampüsünde aynı konsept ile Eğitim-Öğretim yolculuğuna devam etmektedir. Eğitim ve öğretimin yanında da üç kurumda yaklaşık 120 kişiye iş ve istihdam sağlanmaktadır.” dedi.

Eğitimci olmak demenin, eğitimciden beklenen hizmetlerin memleket yararına ve vatan sevgisine yönelik olması demektir diyen Köksal, öğretmen kuruluşu olan Yedisu Eğitim Kurumlarının, özellikle Serik’te saygın bir konuma sahip olduğunu ve ana merkezinin burası olduğunu söyledi.

Köksal, “Temel Eğitim okullarının da dönüşmesiyle bu yıl 6 civarında olan özel okul Serik’te eğitim hayatına başlayacaktır. Serik, Aksu, Antalya tüm bu kurumları kaldırabilecek durumdadır. Biz bu kurumların işletmecileri olarak ekonomik ortamda kasıtlı yapılan söylentilere spekülasyonlara karşı bu açıklamayı yapma zorunluluğu hissettik. Her kurum yarışta, ‘Daha nasıl iyi olabilirimin’ peşinde olmalıdır. Kurumlar arası rakip olmak yerine her kurum ‘İşimde nasıl iyi olurumun’ peşinde koşmalıdır. Eğitim sektöründe olan her kurum, zincirin halkaları gibi birbirine bağlıdır. Kurumlar birbiriyle kalitede yarışmalıdır. Yedisu Eğitim Kurumları olarak ülkemizin hassas dengelerini de göz önüne alarak her kurumun iş istihdamına ve yaşam kalitemize yönelik çalıştığını unutmamamız gerekir. Anasınıfından üniversiteye kadar eğitim süreçlerinde inovasyon ve liderlik konumumuzu devam ettireceğiz. Bilgisayar dili ve robotik kodlama sisteminden sonra üç boyutlu eğitim sistemini de eğitimimize kazandıracağız. Tüm yönetici, öğretmen ve uzman kadromuzla yeni eğitim-öğretim yılında da özveriyle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Toplantıda ayrıca Köksal, robotik kodlama ve üç boyutlu eğitim sistemi hakkında görsel sunum yaptı.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Yedisu’dan, Üç, Boyutlu, Göresel, Eğitim, Sistemi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yedisu’dan Üç Boyutlu Göresel Eğitim Sistemi
Yedisu’dan Üç Boyutlu Göresel Eğitim Sistemi
Yedisu’dan Üç Boyutlu Göresel Eğitim Sistemi
Yedisu’dan Üç Boyutlu Göresel Eğitim Sistemi
Yedisu’dan Üç Boyutlu Göresel Eğitim Sistemi
Yorumlar
Haber Yazılımı