Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 16:37 Bu haber 2583 kez okundu
 
Yedisu Koleji’nden LGS’de Rekor Başarı
Yedisu Koleji 2018-2019 LGS (Liselere Geçiş Sınavı) 91,6 yerleştirme oranı ile 2 Fen Lisesi ve çok sayı da Anadolu Liselerine öğrenci kazandırarak İlçemizin gururu olmaya devam ediyor. Yedisu Koleji Serik Kampüsü öğrencilerinden Göktuğ İlbey CAN Göynük Fen Lisesine ve Mihrimahmine Afra UÇAR Havva-Sedat Avcıoğlu Fen Lisesine yerleşti.
EĞİTİM Haberi
Yedisu Koleji’nden LGS’de Rekor BaşarıLGS’deki başarısıyla ilgili konuşan Yedisu Koleji Serik Kampüsü öğrencilerinden Göktuğ İlbey CAN; “Sınavlara hazırlanırken öğretmenlerimizin tavsiyelerini aynen uyguladık. Düzenli çalıştık ve sürekli eksiklerimizi tespit ederek ilerledik bunun yanında motivasyonumuzu sürekli yüksek tuttuk, okuldaki deneme sınavlarını ve yapılan ek hafta içi ve hafta sonu çalışmalarını takip ederek başarıya ulaştık ”dedi. Yedisu Koleji öğrencilerinden Mihrimahmine Afra UÇAR ‘öğretmenlerinden büyük destek aldığını, hazırlık kamplarının ve okulunda girdiği deneme sınavlarının sınava hazırlık sürecinde büyük katkısı olduğunu okulu tarafından hazırlanan sınava hazırlık programı dışında fazladan çalışmaya ihtiyaç duymadan bu başarılı sonuca ulaştığını’ söyledi.

 

Yedisu Kolejinde Sınav Başarısının Sırrı: “Merkezi Sınavlara Hazırlık Sistemi”

Yedisu Kolejinde uygulanan Merkezi Sınavlara Hazırlık Sistemi ile öğrenciler yıl boyu liseye geçiş sınavına yönelik deneme sınavlarına katılıyor. Deneme sınavlarıyla düzenli olarak hazırlık sınavına giren öğrencilerin eksikleri tespit edilerek, sonuca göre hemen etüt, dikkat ya da rehberlik çalışması yapılıyor. Yıl boyunca yapılan deneme sınavlarında öğrencilerin sorumlu olduğu kazanımlardan sorular sorularak öğrencinin konuyu tekrar edip etmediği, uzun süreli hafızaya yerleştirip yerleştirmediği, konular arasındaki sarmal geçiş becerisi kontrol ediliyor.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Yedisu, Koleji’nden, LGS’de, Rekor, Başarı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yedisu Koleji’nden LGS’de Rekor Başarı
Yorumlar
Haber Yazılımı