Yeni Eğitim Dönemine Yüz Yüze Mesafeli Başlangıç
Haber
21 Eylül 2020 - Pazartesi 17:09 Bu haber 925 kez okundu
 
Yeni Eğitim Dönemine Yüz Yüze Mesafeli Başlangıç
2020/2021 eğitim-öğretim dönemi, Covid-19 salgınına karşın okul öncesi ve 1. sınıf öğrenciler için başladı.
EĞİTİM Haberi
Yeni Eğitim Dönemine Yüz Yüze Mesafeli BaşlangıçDünyayı kasıp kavuran Korona Virüs (Covid-19) illetine karşı okullarda sadece okul öncesi ve 1. sınıf öğrencilerine eğitim verilecek. Diğer kademelerdeki öğrencilerin durumu ise 3 hafta sonunda ise yapılacak değerlendirme sonucunda belli olacak.

Milli Eğitim İlçe Müdürü İkram Ekiz, Yeni döneminin başlaması nedeniyle okullarda incelemelerde bulundu. 2020/2021 eğitim-öğretim döneminin başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Müdür Ekiz, şöyle dedi:

 

 

“Uzun bir tatilin ardından yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşıyor ve her yönüyle yepyeni bir başlangıca hep beraber merhaba diyoruz. 2020/2021 eğitim-öğretim yılının sağlıklı ,huzur dolu, hoşgörü, sevgi ve dayanışma içerisinde geçirilmesi en büyük arzumuz. Çağdaş eğitim, toplumsal yaşamımızın biçimlendirilmesinde, geleceğe yönelik adımlarımızın belirlenmesinde vazgeçilmez öğedir. Geleceğimizin teminatı siz sevgili öğrencilerimizin, okullarda aldığı eğitim bilgilerini en üst seviyeye ulaştıracağına inanıyoruz.

    Yeni bir eğitim ve öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada, okullarımızı "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuz" una uygun Covid-19 salgınına karşı  hazırlıklarımızı tamamladık.Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız, okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine; öğretmenlerimiz öğrencilerine kavuşmanın mutluluk ve heyecanı içinde iken velilerimiz, çocuklarının okula başlamasının gururunu yaşıyor. Biliyoruz ki; milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak, müreffeh milletler arasında yer almasını sağlamak için birinci şart eğitimdir. Bu anlamda yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefi olmalıdır.

 Tek başına bir öğretmen, anne-baba, idareci, polis bütün olumsuzlukları ortadan kaldıramaz. Bir araya gelirsek çok önemli neticeler elde edebiliriz. Ne yapacaksak beraber yapacağız. Başkalarından beklemeyip, başkalarıyla birlikte hareket edeceğiz. Bir araya gelerek güç birliği oluşturacağız. Öğretmen, idareci, anne-baba, okul aile birliği, esnaf, muhtar, mahalleli… Bütün bu aktörleri bir araya getirerek huzurlu bir eğitim-öğretim ortamı geçirmek dileğiyle 2020/2021 Eğitim Öğretim Yılını Kutluyorum.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Yeni, Eğitim, Dönemine, Yüz, Yüze, Mesafeli, Başlangıç,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yeni Eğitim Dönemine Yüz Yüze Mesafeli Başlangıç
Yeni Eğitim Dönemine Yüz Yüze Mesafeli Başlangıç
Yeni Eğitim Dönemine Yüz Yüze Mesafeli Başlangıç
Yorumlar
Haber Yazılımı