Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 12:13 Bu haber 754 kez okundu
 
Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Törenle Açıldı
2019-2020 eğitim-öğretim yılı, 9 Mart İlkokulu’nda düzenlenen törenle açıldı.
EĞİTİM Haberi
Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Törenle Açıldı9 Mart İlkokulu’nda düzenlenen törenle dün açılan yeni dönem, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz yaptı. Müdür Ekiz konuşmasında, “Uzun bir yaz tatilinden sonra yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlamanın mutluluk ve heyecanını hep beraber yaşıyoruz. Serik ilçe milli eğitim müdürlüğü olarak 117 okulumuzda bin 431 öğretmen ve 23 bin 750 öğrencimiz ile geçen hafta ders başı yaptık” dedi.

“Biz muhabbet fedaisi olmak zorundayız”

Kaymakam Mehmet Kurdoğlu ise, çocukların kötü alışkanlıklar edinmesini önlemek zorunda olduklarını belirterek, “Biz muhabbet fedaisi olmak zorundayız” dedi. Kaymakam Kurdoğlu, daha sonra şöyle devam etti:

 “Bugün burada iki mutlu olayı birlikte yaşıyoruz. En kıymetli varlığın canı olan vatan ve bu ülke için şehit ve gazi olan kardeşlerimizle beraber onların Gaziler Günü’nü kutladık. Bu günde cehaleti yok etmek için eğitim ve öğretimi ülke genelinde yaygınlaştırmak için bakanlığımızın uyguladığı program doğrultusunda İlköğretim Haftası’nı kutluyoruz. Binalara, oturulan alanlara ruh veren içindeki insandır. Eğer biz okullarımızı milli ve manevi değerlerle bezeyebilirsek, öğretmenlerimizi bu kültürle öğrencilerimize güzel eğitim sağlarsak, ülkenin geleceği refah hale gelir. Bizim inancımızda ve kültürümüzde hep ilim vardır. Bana bir harf öğretenin kulu kölesi olurum. İlim Çin’de de olsa tahsil ediniz. Hayatta en hakiki mürşit ilimdir. İşte bu sözler bizim kılavuzlarımızdır. Çocuklarımız; bizim geleceğimizdir. Onlara yön ve şekil veren öğretmenlerimizdir. Bu nedenle öğretmenlerimizin 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu’nda bahsedilen, arzedilen, emredilen hususları mutlaka çocuklarımıza vermesi gerekiyor. Eğitime yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır. Biz yıllar sonrasını düşünmek zorundayız. Eskiden savaşlar cephelerde olurdu. Çocuklarımız evlerinde ellerinde telefon ya da tablet, öğretmenlerimizi ellerinde telefon veya tablet. Yalnızlaşıyoruz. Bağımlılıkların esiri oluyoruz. Teknoloji bağımlılığı dışında bir takım uyuşturucu ve keyif verici maddelerin tehdidi altındayız. Bunlar bizim kültürümüzde yok. Biz muhabbet fedaisi olmak zorundayız.  Biz bulunduğumuz her ortama ruh vermek zorundayız. Bunun içinde öğretmelerimize çok görevler düşüyor. Yeni öğretim ve eğitim yılınız hayırlı olsun.”

9 Mart ilkokulunda düzenlenen törene Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Abdullah Aytekin, Belediye Başkan Yardımcısı Ziya Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, siyasi partilerin ilçe başkanları, okul müdürleri, öğrenciler ile veliler katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeni, Eğitim-Öğretim, Yılı, Törenle, Açıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Törenle Açıldı
Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Törenle Açıldı
Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Törenle Açıldı
Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Törenle Açıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı