Yeşil vatan Tırı Serik’te çocuklarla buluştu
Haber
13 Nisan 2022 - Çarşamba 15:37 Bu haber 1878 kez okundu
 
Yeşil vatan Tırı Serik’te çocuklarla buluştu
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan ve tüm Türkiye'yi dolaşarak ormanlar hakkında bilgilendirme etkinlikleri düzenleyen Yeşil Vatan Tır'ı Antalya’nın Serik ilçesine geldi.
GÜNDEM Haberi
Yeşil vatan Tırı Serik’te çocuklarla buluştuTarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan ve tüm Türkiye'yi dolaşarak ormanlar hakkında bilgilendirme etkinlikleri düzenleyen Yeşil Vatan Tır'ı Antalya’nın Serik ilçesine geldi.

Serik Tekeli ortaokulu bahçesinde düzenlenen etkinlik ile çocuklar ve vatandaşlara tır üzerinde bulunan LED ekrandan bilgilendirme sinevizyonları gösterildi. 5D sinema ile çocuklara Orman hakkında çizgi film izlettirildi. Çocuklarla çeşitli oyun ve aktiviteler yaptırıldı.

Serik Orman İşletme Müdürlüğü tarafından defne ve keçi boynuzu fidanların dağıtıldığı etkinlikte çocuklara çeşitli hediyeler edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Serik Orman İşletme Müdürü Hüseyin Oğuzhan Okudan, “Orman Genel Müdürlüğünün Yeşil Vatan tanıtımı çerçevesinde Yeşil vatan Tırı ilçemize geldi. Burada çocuklarımıza yönelik eğlenceli aktiviteler yapılıyor. Yeşil Vatan Tırı  Muğla’dan başladı. Aydın’ın ardından şu anda Antalya’da. Türkiye’nin tüm İl ve İlçelerinin dolaşmaya devam edecek. Orman genel Müdürlüğünün hazırladığı Yeşil Vatan Tırı ile Türkiye turnesine çıktı. Buradaki amacımız çocuklarımıza öncelikle tırımızdaki Led ekranımızda Orman Genel Müdürlüğünün hazırladığı sinevizyon gösterisi, tanıtıcı videolar gösteriyoruz. 5d sinemamızda ormanla ilgili çizgi film izliyorlar. Sahnemizde çocuklarımızla eğlenceli oyunlar oynuyoruz. Etkinlikler yapıyoruz. Çocuklarımıza Orman ve Ağaç sevgisini aşılıyoruz. Burada ayrıca çocuklarımıza ve velilerine Defne ve Keçi Boynuzu fidanı dağıttık.” dedi.

Öte yandan halen devam eden Orman Gönüllüsü kampanyası hakkında bilgi veren Okudan, “İsteyenler isimlerini yazdırıp orman gönüllüsü olabilirler. Kendilerine kısa bir eğitimin ardından Orman gönüllüsü olabiliyorlar. İlçemizden 300 e yakın orman gönüllüsü kaydı yaptık.”

 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Yeşil, vatan, Tırı, Serik’te, çocuklarla, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı