Yıldırım: “Onlar Geriye Dönmeyi Düşünmediler”
Haber
18 Mart 2020 - Çarşamba 15:50 Bu haber 2232 kez okundu
 
Yıldırım: “Onlar Geriye Dönmeyi Düşünmediler”
Yıldırım: “Onlar hiç geriye dönmeyi düşünmediler. Elinde bayrak ile hep ileri koştular, Vatanı uğruna vurulup şehit düştüler.”
SİYASET Haberi
Yıldırım: “Onlar Geriye Dönmeyi Düşünmediler”Ak Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Yıldırım, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yıldırım mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün Çanakkale Zaferimizin 105. yıldönümünü, millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla anıyoruz. Çanakkale’de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışma, milletimize hem zaferi getirmiş, hem de Kurtuluş Savaşımız için gerekli olan cesareti ve mücadele ruhunu vermiştir. Hepsinden önemlisi Çanakkale Zaferi, vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda Türk Milleti’nin neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bu yönüyle Çanakkale, dün olduğu gibi bugün de, milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plan kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken bir derstir.

Çanakkale'de dünyanın güçlü donanmalarına ve ordularına karşı, Türk milletinin genci ve yaşlısıyla gösterdiği eşsiz direniş tarihe yön vermiştir. Çanakkale, milletimiz için bir şeref abidesidir. Çanakkale'de, kutsal değerleri uğruna var gücüyle savaşan nesiller, Çanakkale'nin geçilmeyeceğini dünyaya ilan ederken, milletimizin hürriyet, istiklal, vatan ve bayrağına sahip çıkma kararlılığını da haykırmışlardır.

105 yıl önce olduğu gibi bugün de ülkemizin birlik ve beraberliğini tehdit eden odaklar olduğu aşikardır. Kahraman Mehmetçiklerimiz ve güvenlik güçlerimiz her yerde ve her zaman mücadelelerine devam ediyorlar. Ülkemizi yüceltmeye, vatanın bölünmez bütünlüğünü korumaya hep birlikte millet olarak mutlak surette devam edeceğiz.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü yıldönümünde, bu aziz toprakları bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi, ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum. Onlar hiç geriye dönmeyi düşünmediler. Elinde bayrak ile hep ileri koştular, Vatanı uğruna vurulup şehit düştüler. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Yıldırım:, “Onlar, Geriye, Dönmeyi, Düşünmediler”,
Yorumlar
Haber Yazılımı