Yıldırım, Partisinin İcraatlarını Değerlendirdi
Haber
22 Ekim 2021 - Cuma 10:16 Bu haber 2344 kez okundu
 
Yıldırım, Partisinin İcraatlarını Değerlendirdi
AK Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Yıldırım, basınla bir araya gelerek çalışmaları değerlendirdi. AK Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Yıldırım, Serik’teki yerel basın ile bir araya geldi. Yıldırım, yaptığı basın açıklamasında partisinin son 1 yıl içerisindeki çalışmalarını değerlendirdi. Serik’te bir pastanede gerçekleştirilen basın toplantısına Yıldırım’a yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.
SİYASET Haberi
Yıldırım, Partisinin İcraatlarını DeğerlendirdiYıldırım, Partisinin İcraatlarını Değerlendirdi


AK Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Yıldırım, basınla bir araya  gelerek çalışmaları değerlendirdi.

AK Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Yıldırım, Serik’teki yerel basın ile bir araya geldi. Yıldırım, yaptığı basın açıklamasında partisinin son 1 yıl içerisindeki çalışmalarını değerlendirdi. Serik’te bir pastanede gerçekleştirilen basın toplantısına Yıldırım’a yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.
AK Parti Serik İlçe Teşkilatı olarak geçen yılın Eylül ayında kongrelerini yaptıklarını aktaran Yıldırım, Kongreden sonra geçen 1 yıl içerisinde  mahalle başkanları ve ilçe teşkilatı bir araya gelerek çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Yıldırım, bu zaman içerisinde teşkilat olarak yaptıklarını kısaca şu şekilde açıkladı:
“Yeni İlçe Teşkilat Binasının açılışı yapılarak hizmete girdi”
Yıldırım, “İlçe Teşkilat binasını yeni yerine taşıdık, sayın dışişleri bakanımızın katılımı ile binamızın açılışını yaptık. Mahalle ziyaretleri yaparak vatandaşlarımızın ve hemşerilerimizin  acılarına ve mutluluklarına ortak olmaya çalıştık” dedi.
“Türkiye’de bir hizmet yarışı var, tüm partimiz belediyeleri ve vekilleri bir hizmet yarışı içerisinde. Burada kim işini iyi takip ederse  yatırımları daha iyi alabiliyor”
Bunların dışında ilçenin yatırımları ile ilgili olarak zaman zaman belediye başkanımız, Bölge Milletvekilimiz Kemal Çelik ile birlikte Ankara’da görüşmeler yaptıklarına dikkati çeken Yıldırım, “Öte yandan baktığımızda sayın İl Başkanımız İbrahim Ethem Taş, Milletvekillerimiz  Mustafa Köse, İbrahim Aydın, Tuba Vural Çokal, Atay Uslu da bizlere çok destekleri oluyor. İlçemizin sorunları ile ilgili işlerde tüm milletvekillerimizle birlikte Ankara’da bürokratik ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz ve işlerimizin takibini yapıyoruz. Merkezi hükümetten İlçemize çalışmalar sonucunda yatırımlarımızı da alıyoruz. Türkiye’de  bir hizmet yarışı var, tüm partimizin belediyeleri ve vekilleri bir hizmet yarışı içerisinde. Burada kim işini iyi takip ederse onlar yatırımları daha iyi alabiliyor” diyerek konuştu. 
“Milli Eğitim de ilçeye büyük yatırımlar yapıldı”
Özellikle Milli Eğitimde son dönemde ilçeye yatırımların olduğunu belirten Yıldırım, “2016 yılından bu yana yapılmış ve açılmış okullarımız var. Şu an inşaatı devam eden okullar var. Milli Eğitim Bakanımızın son Antalya ziyaretinde ilçemize BİLSEM Bilim Sanat Merkezi okulu için talebimizi bakanımıza söyledik. Bakanımız hemen talimat verdi ve programa alındı. Daha sonra bürokratlar gelerek çalışmalara başladı. Bunun yanı sıra Gedik mahallesinde 24 derslikli bir okul, ardından halen Gedik’te inşaatı devam eden Anaokulunun hemen batısındaki araziye özel çocuklarımız için anaokulu talimatı verildi. Son olarak da  Depreme dayanıksız raporu verildiği için yıkılan Hasan Güçlü okulumuzun yerine 20 derslikli bir okulun daha yapılması işi programa alındı. Bu okul da 2021-2023 arasında tamamlanacak. Serik olarak özellikle pandemi sürecinde ihtiyacımızda var. Sınıfların kalabalık olmaması çok önemli. Bunun yanında Sınav merkezimiz hizmete girdi. İnsanlarımız Antalya ve Manavgat’a bir çok sınav için gitmek zorunda kalıyordu. Şimdi bir çoğu ilçemizde yapılıyor” dedi.
“Millet bahçesi yıl sonunda tamamlanacak”
Halen inşaası devam eden Millet Bahçesi projesinden de bahseden Yıldırım, “Çalışmalar devam ediyor inşallah yıl sonu itibarı ile çalışmalar tamamlanacak. Yılbaşından itibaren vatandaşlarımızın hizmetine açılacak. Bunun ardından hastanenin arka tarafına  2 adet semt sahası projesi var. Yine aynı bölgede  kır düğün salonu projesi var. İnşallah önümüzdeki süreçte hemşerilerimizin hizmetine sunacağız” diye konuştu.
“Sanayi Kavşağının alt geçit projesi ihalesi yapıldı süreç devam ediyor”
İlçeden geçen D400 karayolundaki ulaşım sorunu nedeniyle yapılması planlanan projeler hakkında bilgi veren Yıldırım, “D400 karayolu bakıldığı zaman artık ilçemizin merkezi ana caddesi şehir içi gibi oldu. Trafik sorununu hep birlikte yaşıyoruz. Sanayi kavşağı Boğazkent yolunun yapımı kolay. Çünkü alternatif yolları var. Buradan ana yola alt geçiş yolu yapılacak. İhalesi yapıldı. Süreç devam ediyor. Burası tamamlandıktan sonra Karadayı kavşağı da planlamaya alınacak”  
“Hükümet konağı TOKİ ye verildi” diye konuştu.
Hükümet Konağının yapımı ile ilgili işin TOKİ ye verildiğini aktaran Yıldırım, sürecin devam ettiğini, inşallah ilçeye yaraşır kurumların bir araya toplandığı hizmet binası olacağını sözlerine ekledi.
“İlçede su sorunu had safhada”
İlçenin su sorununa dikkati çeken Yıldırım, “İlçemize baktığımızda şu an en önemli sorunlarımızdan bir tanesi “Su sorunu” bazı mahallelerimize Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASAT tarafından su verilemiyor. İlçemiz turizm bölgesinde merkezi bir yer. Hangi yılda yaşıyoruz. Mahallelerin suyu kesilip sıra ile mahallelere su veriliyormuş. Nerede görülmüş bu. Su sorununun bir an önce çözülmesi gerekmektedir” diyerek eleştiride bulundu.


İLÇEDEKİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI YATIRIMLARI
Biten Yatırımlar
Kadriye İlkokulu: 12 Derslik olarak yapılmış ve 2015-2016 eğitim öğretim yılında hizmete girmiştir.
Akçaalan İlkokulu: 24 derslik olarak yapılmış ve 2016-2017 eğitim öğretim yılında hizmete girmiştir.
Orhangazi Meslek Lisesi Atölye Binası: 2018-2019 eğitim öğretim yılında hizmete girmiştir.
İmam Hatip Lisesi Binası ve Pansiyonu: 25 derslik ve 146 kapasiteli öğrenci pansiyonu ile 2017-2018 eğitim öğretim yılında hizmete girmiştir.
Serik Anadolu Lisesi Binası, Pansiyon Binası ve Spor Salonu: 24 derslikli bina, 146 öğrencili pansiyon ve spor salonu ile birlikte 2018-2019 eğitim öğretim yılında hizmete girmiştir.
Borsa İstanbul MTAL Spor Salonu: 2019-2020 yılında yapımı tamamlanmış ve öğrencilerin kullanımına sunulmuştur.
Serik RAM: İlçemiz Karadayı mahallesinde bulunan Belediye hizmet binasında 2017 yılında açılmıştır. Buradan 2019 yılında Eski İlçe Özel İdare binasına taşınmıştır.
Eğitim Uygulama Okulu (İlkokul,Ortaokul ve Lise): 2019 yılında RAM’dan boşaltılan Karadayı Eski Belediye Binasında açılmıştır.
Serik Özel Eğitim Meslek Okulu: Orhan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Talip Kahraman atölye binasında 2020 yılında açıldı.

Devam Eden Yatırımlar
Harun Şahin Kırbıyık Ortaokulu:24 derslik olarak inşaatı devam ediyor.
Tekeli Ortaokulu: TOKİ tarafından 32 derslik olarak yapılıyor. 
Gedik Anaokulu: Gedik Mahalleside inşaatı devam ediyor.
Naturalya İbrahim Şahin Ortaokulu: Karadayı Mahallesinde inşaatı devam ediyor.
Hacı Ayfer Mehmet Ali Yılmaz Anaokulu: Kadriye Mahallesinde inşaatı bitti sayılır.

Planlamaya Alınanlar
Belek Anaokulu: Belek Mahallesinde yatırıma alındı. İhale aşamasında.
Yeni Orhan Gazi MTAL Atölye Binası: Yıkılan atölye binası yerinde yapılacak. İhale aşamasında.
Gedik İlkokulu: 24 Derslik olarak Gedik Mahallesinde yapılacak. Zemin etüdü başladı.
Meslek Lisesi İnşaatı: Yeni Mahallede (eski Hasan Güçlü MTALnın yerinde) 20 derslik olarak yatırım planına alındı.

Açılan ve Açılacak Olan Yeni Kurumlar
Serik Bilim Sanat Merkezi: Açılış onayı geldi. Yukarı Kocayatak Yibo Binasında açıldı. Tadilat çalışmaları için hazırlık devam ediyor.
Serik E- sınav Merkezi: Salonun kurumu yapıldı. Sınav yapıcıların eğitimi devam ediyor. Kasım ayında sınavlar başlayacak. Ehliyet sınavları, kalfalık ve ustalık sınavları ilçemizde yapılacak.
ÖSYM Sınavları: Ösym sınavları 2020 yılında ilçemizde yapıldı. Artık öğrencilerimiz sınav için başka yerlere gitmeyecek.

 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Yıldırım,, Partisinin, İcraatlarını, Değerlendirdi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yıldırım, Partisinin İcraatlarını Değerlendirdi
Yıldırım, Partisinin İcraatlarını Değerlendirdi
Yıldırım, Partisinin İcraatlarını Değerlendirdi
Yıldırım, Partisinin İcraatlarını Değerlendirdi
Yıldırım, Partisinin İcraatlarını Değerlendirdi
Yorumlar
Haber Yazılımı