Yıldırım: "Sahillerimize Sahip Çıkıyoruz"
tt
Haber
01 Eylül 2020 - Salı 13:03 Bu haber 2835 kez okundu
 
Yıldırım: "Sahillerimize Sahip Çıkıyoruz"
Ak Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Yıldırım, Serik’te bulunan ulusal ve yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtladı.
SİYASET Haberi
Yıldırım:
Serik’te bulunan bir pastanede basın mensupları ile bir araya gelen Hasan Yıldırım, konuşmasına öncelikle Yönetim Kurulu üyelerini tanıtarak başladı. Yıldırım, ilçenin için en önemli konulardan birinin de Ak Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik’in Serikli olması ve Serik’in tüm konularıyla yakınen ilgilenmesi olduğunu söyledi.

BU DÖNEM BİZİM İÇİN BİR ŞANS

Çelik’in Serik’le ilgili konuları not alarak yakından takip ettiği belirten Yıldırım, “Milletvekilimiz dün Serik Belediyespor Tesisleri için telefonla ilgili yerleri arayarak gerekli talimatları verdi. Her şey ile bire bir ilgileniyor. Hepimizin hedefi ilçemize hizmet etmek. Kemal bey yıllarca üst seviyede bürokrat olarak çalışmış, siyaseti bilen, bürokrasiyi bilen bir abimiz. Biz Ankara’ya gittiğimizde İl Başkanımızda dahil olmak üzere tüm vekillerimiz orada bizimle buluşur. Bu dönem bizim için bir şans” dedi.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Sahiller konusu ile ilgili atandıktan sonra ilk olarak Ankara’ya gittiğini söyleyen Yıldırım, “Vekillerimiz ile birlikte Bakanımızla görüştük. Burada Bakanımız, Valimiz, İl Başkanımız, vekillerimizin de katıldığı bir toplantı yapıldı. Orada bir mutabakata varıldı. Turizm bakanlığımızın da amacı bölgemiz de sanki plajlar gidiyor yapılmayacak gibi bir hava oluşturuldu. Plajlar kapatılıp otel yapılıyor gibi. Aslında böyle bir şey olmadı. Bizim tek fikir ayrılığına düştüğümüz konu alanla ilgili. Bizim istediğimiz vatandaşın kullanacağı yerleri istedik. Aslında 10 bin metre kare gibi bir alan kaldı. Önce tamam denildi ama sonradan noldu bilmiyorum. Anlaşmazlık olunca Bakanlık, ‘ben işleteceğim’ dedi. Uygulama yaptığı 2 alana Belek ve Kadriye’ye 2 tane çok güzel tesis yaptılar ve vatandaşımız faydalanmaya başladı. Bakan yardımcımız Nadir bey, ‘eğer buralar yeterli gelmez ise büyütürüz’ diyerek sivil toplum kuruluşlarının olduğu bir ortamda konuştu. Bunu şu an ölçmemiz mümkün değil. Salgın var. Pandemi var. Biz bunun takipçisi olacağız” diye konuştu.

SERİK’İN 4 BÖLGESİNDE HALKIMIZIN KULLANIMINA AÇIK PLAJIMIZ OLACAK

Belediyenin Boğazkent sahiline çok güzel bir tesis yaptığını belirten Yıldırım, “Çevre Şehircilik bakanımızla burayla ilgili konuşmamız oldu, genel müdürümüz geldi. Şu anda Boğazkent ile ilgili herhangi bir sorun yok. Diğer çalışmalarla birlikte Serik’in 4 bölgesinde halkımızın kullanımına açık plajlarımız olacak. Vatandaşımız, istediği yere gidebilecek. Önemli olan vatandaşımızın denize girebileceği bir yer olması. Artık tescillendi. Vatandaşımız ister Boğazkent, ister Belek, İster Kadriye isterse Beşgöz Deresi’ne gider” dedi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZA YAPILMIŞ HAKARETİ İLÇEMİZE YAPILMIŞ KABUL EDİYORUZ

Albayrak grubunun Belediye Başkanı için belediye meclis üyelerine yazmış olduğu mektubu hoş karşılamadıklarını aktaran Yıldırım, “Bizim için bir karış toprak, çok değerli. Belediyemizin taşınmazları için bir ihale süreci oldu. Biz uzlaşma ortamı aradık. İl Başkanı ve vekillerimizle birlikte cumartesi günü toplantı yaptık. Görüşmeler oldu. Geçmiş dönemlerde soyadı benzerliği ile ilgili kamu oyunda bazı yazılar yer aldı. Bu grubun, sayın bakanımızla hiçbir alakası yok, akrabalık bağı yok. Belediye Başkanımızın karşı tarafla ilgili uzlaşma için çalışmaları var. Bu araziler, 200 dönüme yakın bir alan. Bizim ilçemizin geleceği olarak buralara sahip çıkmamız gerekiyor. Belediye Başkanımıza yapılmış hakareti, biz ilçemize yapılmış olarak kabul ediyoruz. Vatandaşımızın oyları ile seçilmiş, seçimle gelen bir başkana karşı yapılan yanlıştır. Şu an devam eden mahkemeler var. Bilirkişi tespitleri var” şeklinde konuştu.

-BELEDİYENİN YENİ PROJELERİ VAR

Belediyenin takip ettiği bazı projeler olduğunu dile getiren Yıldırım, “Serik’te kaymakamlık ve Tekeli okulunun olduğu alana kent meydanı yapılması, Sıtadyum için Bakanlıkla irtibata geçtik proje tamam ama şu yakın dönemde pandemi nedeniyle tesis işi biraz sıkıntılı gözüküyor. İsmail Oğan futbol sahası ile ilgili tadilat çalışmaları başlayacak. Seyir tepesinin olduğu alanda millet bahçesi projesi var. Çevre Bakanlığınca onay verildi. Yol parkı bölüyordu. Oranın yolu değişti. Ayrıca o bölgede 2 tane semt sahası için Gençlik ve Spor Bakanımız talimat verdi. Hem öğrenciler hem de o bölgede oturan vatandaşların faydalanacağı güzel bir alan olacak” dedi.

-BURHANCI CADDESİNDE ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK

Serik’te eğitim açısından 2 hayırsever tarafından okul yaptırılacağına değinen Yıldırım, “Biri Çandır diğeri de Serik merkezde. Tekeli okulu içinde bakanlık ihale başlattı. Onu Toki yapacak. Cumhuriyet okulu ile ilgili bir sıkıntı var takip ediyoruz. Serik Kaymakamlığı için yer hazır planlamaya alındı. Mümkün olduğunca kısa sürede başlayacak. En büyük sorunlarımızdan biri tapu sorunu. Yakın zamanda Burmahancı caddesinin elektrikleri yer altına alınıp aynı Hürriyet Caddesi’ne yapıldığı gibi spor salonuna kadar olan bölüm yapılacak” diye konuştu.

Toplantıda Ak Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyeleri Emin Okudan, Halil Deligöz, Alper Gönül, Ali Ulutaş ile Ali Ay da hazır bulundu.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Yıldırım:, "Sahillerimize, Sahip, Çıkıyoruz",
Yorumlar
Haber Yazılımı