Yılın Kalfası Serik’ten
tt
Haber
14 Eylül 2020 - Pazartesi 19:50 Bu haber 849 kez okundu
 
Yılın Kalfası Serik’ten
Antalya’da kutlanan 33. Ahilik Haftası kapsamında Serikli Ali Çolakoğlu yılın kalfası seçildi.
GÜNDEM Haberi
Yılın Kalfası Serik’ten
 

 

33. Ahilik Haftası Antalya’da düzenlenen etkinlikler çerçevesinde Serik Ota Sanayii esnaflarından oto boyacı ustası Turgay Tenil’in kalfası Ali Çolakoğlu yılın kalfası seçildi.

 

Antalya Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı tarafından 33. Ahilik Haftası Antalya’da bir dizi etkinlikle kutlandı. Etkinliklere Serik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Recep Savaş, Serik Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Sedat Karagöz de katıldılar.

 

Hafta sebebi ile ilk olarak Ahi Yusuf Camii’nde bulunan Ahi Yusuf Türbesi ziyaret edildi. Buradaki ziyarete Antalya Esnaf Odaları Birliği Başkanı (AESOB) Adlıhan Dere, Ticaret İl Müdürü Halil Özşahan, birlik yönetim, denetim, disiplin kurulu üyeleri ile diyanet ve camii görevlileri katıldılar.

 

Daha sonra ise 33. Ahilik Haftası kutlamalarımız kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na Çelenk Sunma Töreni düzenlendi. AESOB Başkanı Dere’nini anıta çelenk sunmasından sonra saygı duruşunda bulunuldu. Buradaki törene ilçelerden gelen oda başkanları da eşlik etti.

 

Ahilik Haftası kutlamalarımız kapsamında Antalya Valisi Ersin Yazıcı ziyaret edilerek kendisine Ahi Kaftanı giydirildi ve plaket taktim edildi. 33. Ahilik Haftası kapsamında yılın kalfası seçilen Serikli Ali Çolakoğlu’na da plaketi Vali Yazıcı tarafında taktim edildi.

 

Antalya’nın Ahisi Ersin Yazıcı

Antalya Esnaf Odaları Birliği Başkanı (AESOB) Adlıhan Dere Ahi Haftası sebebi ile ilk olarak Ahi Yusuf Türbesi’nin ziyaret edildiğini daha sonra ise Atatürk Anıtı’na çelenk sunulduğunu belirterek şunları söyle4di; “33. Ahilik Haftası kutlamalarımız kapsamında Antalya Valimiz, İlimizin Ahisi Sayın Ersin Yazıcı'yı, Ticaret İl Müdürümüz Halil Özşahan, Birlik Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu Üyelerimiz ve Oda Başkanlarımızla birlikte ziyaret ederek Ahi Kaftanı giydirdik ve plaket takdiminde bulunduk. Yılın Ahisi olarak seçilen Antalya Kuyumcular Odası Üyemiz, Lüppe Ustası Ahmet Şat'a, Yılın Kalfası olarak seçilen Serik Esnaf Odası Üyemiz, Otomotiv Boyacısı Ali Çolakoğlu'na ve Yılın Çırağı olarak seçilen Antalya Kuaförler Odası Üyemiz, Kuaför Ünal Dilsiz'e plaketlerini takdim ettik.”

 

Serik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Recep Savaş; “33. Ahilik haftası etkinlikleri kapsamında yılın kalfası olarak oto boyacı ustamız Turgay Tenil in kalfası Ali Çolakoğlu seçilmiştir. Kalfamıza düzenlenen törende başarı belgesini Sayın Valimiz Ersin Yazıcı ve AESOB Başkanımız Sayın Adlıhan Dere ile birlikte verdi. Biz de yılın kalfası seçilen Ali kalfamızı ve ustası Turgay ustamızı tebrik ediyoruz.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Ersin FURAL
Etiketler: Yılın, Kalfası, Serik’ten,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yılın Kalfası Serik’ten
Yılın Kalfası Serik’ten
Yılın Kalfası Serik’ten
Yılın Kalfası Serik’ten
Yorumlar
Haber Yazılımı