Yükseliş; Slovenya’nın Başkenti’nde Toplantıya Katıldı
tt
Haber
11 Mart 2020 - Çarşamba 10:55 Bu haber 940 kez okundu
 
Yükseliş; Slovenya’nın Başkenti’nde Toplantıya Katıldı
Özel Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan Akdeniz Yükseliş Spor Kulübü Derneğinin ortağı olduğu 613255-EPP-1-2019-1-HR kodlu “Açık Denizde Yüzmede Güvenlik” konulu Erasmus+spor projesi yöneticiler toplantısı 6-8 Mart 2020 tarihleri arasında Slovenya’nın başkenti Lubliyana’nın Catez İlçesi’nde yapıldı.
EĞİTİM Haberi
Yükseliş; Slovenya’nın Başkenti’nde Toplantıya Katıldı
Proje koordinatörlüğünü Hırvatistan’daki bir yüzme spor kulübünün üstlendiği projenin katılımcıları arasında Hırvatistan Açık Deniz Yüzme Federasyonu, Slovenya’dan bir Yüzme spor Kulübü, Avusturya’dan bir Arama Kurtarma Kurumu, ve Türkiye’den Akdeniz Yükseliş Spor Kulübü  adına bulunuyor.

Projenin ilk toplantısına yapılacak olan iş ve işlemleri görüşmek ve projenin yürütülmesi hakkında fikir alışverişinde bulunmak üzere kurum yöneticileri katıldı. Toplantıda proje koordinatörü tarafından yapılan bilgilendirme sonrasında her katılımcı “projeye yapabileceği katkıyı” ve “kendi kurumlarının tanıtımı” için sunum yaptı. Akdeniz yükseliş Spor Kulübü adına Akdeniz Yükseliş Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Halil Topçuoğlu, ‘’Yaptığımız sunumda öncelikli olarak ilçemizi tanıttık. Kulübümüzün okul tabanlı bir spor kulübü olduğundan ve sporcularımızın aynı zamanda okulumuz öğrencisi olduğunu, okul olarak katıldığımız yarışmalarda aldığımız il birincilikleri, Türkiye ve Dünya Şampiyonluklarını anlattık’’ dedi. Müdür Topçuoğlu, şöyle devam etti:

“Yaptığımız sunum sonrasında katılımcılar tarafından takdir edildik. Her katılımcı kendilerinin bu projede bizimle birlikte bulunmaktan memnun olduklarını, bundan sonraki bizim hazırlayacağımız AB projelerinde mutlaka yer almak istediklerini ve bizleri de kendilerinin hazırlayacakları her projede görmek istediklerini ifade ettiler.

Ayrıca ilerleyen zamanlarda, hali hazırda Türkiye’nin farklı bölgelerinde yapılan (Boğaziçi yüzme yarışması, Kaş-Meis yüzme yarışması gibi) yarışmaların bir benzerinin ilçemizde yapılması yönündeki teklifimiz, tüm katılımcılar tarafından kabul görmüş, bu ve benzer organizasyonların düzenlenebilmesi için daha büyük kapsamlı, çok katılımcılı yeni bir AB projesinin hazırlanması konusunda fikir birliğine varılmıştır. Serik’te bahar aylarında yapılacak olan bir yüzme yarışması ilçemizin tanıtımı için büyük bir ivme kazandıracak, ilçemizde turizmi farklı zamanlara dağılması için katkı sağlayacaktır.

Daha önce yürüttüğümüzve hali hazırda yürütmekte olduğumuz projelerdeki, proje yürütebilme kabiliyetimizden dolayı, yeni projelere davet edilmek ve projeler esnasında yapılan tekliflerimizin kabul görmesi bizleri son derece mutlu etmektedir. Benzeri projelerde yapılan sunumlarda dışarıda ülkemiz adına negatif olan düşüncelerin en azından sınırlı bir kesimde de olsa pozitife döndüğünü görmek bizleri ayrıca mutlu etmektedir. Pozitif geri dönüşler, yeni projeler hazırlama konusunda bizleri daha hevesli çalışmaya sevkediyor.

Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık da, “Bu tür aktiviteler hem ülkemize, hem ilçemize, hem de kurumumuza maddi-manevi değer katmaktadır. Bu nedenle yurt içi ve uluslararası projelere gerek önderlik ederek, gerek dahil olarak desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Yükseliş;, Slovenya’nın, Başkenti’nde, Toplantıya, Katıldı, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yükseliş; Slovenya’nın Başkenti’nde Toplantıya Katıldı
Yükseliş; Slovenya’nın Başkenti’nde Toplantıya Katıldı
Yükseliş; Slovenya’nın Başkenti’nde Toplantıya Katıldı
Yükseliş; Slovenya’nın Başkenti’nde Toplantıya Katıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı