Yükseliş Bilgi Yarışması Şampiyonu
Haber
21 Nisan 2021 - Çarşamba 09:21 Bu haber 2332 kez okundu
 
Yükseliş Bilgi Yarışması Şampiyonu
Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 'Kültür ve Sanat Yarışmaları' adı altında Türkiye geneli düzenlenen 'Gençlik Merkezleri Arası Bilgi Yarışması İl Birinciliği', Antalya'da Özgecan Aslan Gençlik Merkezi’nde yapıldı.
EĞİTİM Haberi
Yükseliş Bilgi Yarışması ŞampiyonuGençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 'Kültür ve Sanat Yarışmaları' adı altında Türkiye geneli düzenlenen 'Gençlik Merkezleri Arası Bilgi Yarışması İl Birinciliği', Antalya'da Özgecan Aslan Gençlik Merkezi’nde yapıldı.

Antalya Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce gençler arasında bilgi paylaşımının yaygınlaştırılması, gençlere yarışma kültürünün kazandırılması, araştıran, okuyan bir gençlik yetişmesine ve gençlerde tarih şuurunun geliştirilmesine katkı sağlanması amacıyla düzenlenen yarışmaya 21 takım katılırken, Akdeniz Yükseliş Anadolu ve Fen Lisesi Antalya şampiyonu oldu. İl birinciliğini kazanan Yükseliş öğrencileri, Haziran ayında Hatay'da gerçekleştirilecek olan bölge finallerinde Antalya'yı temsil edecekler.

Konuyla ilgili Özel Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık, şunları söyledi:

"Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından Türkiye geneli yapılan ve il müdürlüğümüz organizasyonluğunda gerçekleştirilen yarışmaya ilçemizden gençlerimizin katılım sağlamaları bizleri gerçekten çok mutlu ediyor.Böyle yarışmalarda öğrencilerimiz çizgi üstüne çıktıkça gururlanmamak elde değil. Hedefimiz yarınların şampiyonlarını, yarınların yıldızlarını daha güçlü şekilde yetiştirmek. Serik’imizden yetişecek gençlerimiz de bizim göğsümüzü kabartacak, ay yıldızlı şanlı bayrağımızı gururla dalgalandıracaklar.

Bu yarışmalar neticesinde lise kategorilerinde birinci olarak ilimizi ve Serik’imizi haziran ayında Hatay’da yapılacak olan bölge finallerinde temsil edecek gençlerimize de şimdiden başarılar diliyorum. İnşallah bu güzel projelerle ilimizden başarılı sonuçlar alarak yarı final ve final yarışmalarına katılan arkadaşlarımız ilimize oradan da güzel sonuçlar ile döneceklerdir. Ben şimdiden bu yarışmaya katılan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyor, kendilerine ilimiz ve ilçemiz adına katılacakları yarı final ve final yarışmalarında ise başarılar diliyorum."

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Yükseliş, Bilgi, Yarışması, Şampiyonu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yükseliş Bilgi Yarışması Şampiyonu
Yükseliş Bilgi Yarışması Şampiyonu
Yükseliş Bilgi Yarışması Şampiyonu
Yorumlar
Haber Yazılımı