Haber Detayı
04 Nisan 2019 - Perşembe 16:33 Bu haber 511 kez okundu
 
Yükseliş Öğrencileri’nden Kardeş Okula Kitap Yardımı
Akdeniz Yükseliş Koleji öğrencileri Türkçe öğretmenleri rehberliğinde, “Topluma Hizmet Projesi“ kapsamında okulda başlattıkları kitap kampanyasında topladığı kitapları, kardeş okullarına teslim etti. Yükselişli öğrenciler, “Topluma Hizmet Projesi” kapsamında bir ay süren kitap toplama kampanyasında topladıkları kitapları İlçemiz Alacami ve Töngüçlü Ortaokullarını ziyaret ederek öğrenci arkadaşlarına hediye etti.
EĞİTİM Haberi
Yükseliş Öğrencileri’nden Kardeş Okula Kitap Yardımı

Öğrencilerin sosyal sorumluluk duyarlılığını arttırmak, her alanda kendilerini geliştirmeyi amaçlayan proje ile okulda birinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar toplanan test kitapları, roman, hikaye, öykü ve şiir kitaplarının kardeş okullara teslim edildiğini ifade eden Okul Müdürü Savaş Sargın, amaçlarının kitap okuma oranını arttırmak ve öğrenciler arsındaki kitap sevgisini yaygınlaştırmak olduğunu söyledi. 


“İnsanın kendi kedini keşfetmesi açısından, eğitim çok önemli unsurlara sahiptir. Bu unsurların başında da kitaplar, büyük önem kazanmaktadır. Kitap okumak insanın kişisel gelişimi, düşünce yapısını, hayal dünyasını geliştirir, bilgi ve birikim kazandırır. Amacımız okulumuz öğrencileri ile diğer okullarımız arasında bir sevgi köprüsü kurmaktır” diyen Müdür Saygın, kendilerini misafirperverlikle karşılayan Alacami ve Töngüçlü Ortaokulları müdürlerine, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederek, kardeş okullarda okuyan öğrencileri kendi okullarında misafir etmekten duyacakları memnuniyeti dile getirdi ve okullar arasındaki dostluk, yardımlaşma ile dayanışmanın devam edeceğini belirtti

 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Yükseliş, Öğrencileri’nden, Kardeş, Okula, Kitap, Yardımı, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yükseliş Öğrencileri’nden Kardeş Okula Kitap Yardımı
Yükseliş Öğrencileri’nden Kardeş Okula Kitap Yardımı
Yorumlar
Haber Yazılımı