Yükseliş'te Mezuniyet Coşkusu
Haber
06 Temmuz 2021 - Salı 09:28 Bu haber 1153 kez okundu
 
Yükseliş'te Mezuniyet Coşkusu
Eğitimde ilçemizin olduğu kadar şehrimizin de öncü okullarından olan Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi, dokuzuncu mezunlarını verdi. Gecede gençler liseyi bitirmenin sevinç ve heyecanını yaşadı.
EĞİTİM Haberi
Yükseliş'te Mezuniyet CoşkusuTören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Mezuniyet konuşmasında Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Halil Topçuoğlu, "İki yıldır virüs belası ile uğraşıyoruz. Müthiş zorluklar yaşadık. Yüz yüze eğitime ara verdik. Bunları da maalesef film gibi izledik. Okul olarak pandeminin eğitim öğretimi sekteye uğrattığı 2020 Mart'ından bu yana sizlerin tercihi ile daima çocuklarımızın yanındaydık. İnternet üzerinden bu süreci sağlam teknolojik altyapısı ile en iyi yöneten okul olduk. Gurur duyduğum öğretmen kadromla öğrencilerimize ulaştık. Okulumuzun açık olduğu zamanlarda ise en üst seviyede sağlık önlemleri ile eğitim-öğretimi gerçekleştirdik. Etütlerimize hiç ara vermedik. Hemen her hafta sonu deneme sınavları yaptık. Zor olanı kolay kılmak için çok çalıştık. Başkalarının lütfu ile değil, kendi çabamızla "Özel Akdeniz Yükseliş" markasını ülkemize kazandırdık. 2012'den beri erdemli ve ahlaklı doktor, mühendis, hukukçu ve öğretmenleri... bu güzel vatana hediye ettik. Dünya şampiyonu olduk.

  Doğru yolda yürüyerek, kimsenin hakkını yemeden, emeğini çalmadan eğitim yolculuğumuza devam edeceğiz. Tabii bu saydıklarımı gerçekleştirebilmemiz için bizlerle eğitim yolunu seçen sizlere, ailelerinize teşekkürü borç bilirim. Yolunuz bahtınız açık olsun" diyerek sözlerini tamamladı.

 

       Mezuniyet töreninde, geleneksel bayrak flama devir teslimi gerçekleştirildi.12. sınıflar 11. sınıflara geçen yıl kendilerinin aldıkları emaneti gururla teslim etti.

 

      Eğitim; özel ve büyük kurumlarda her kademede farklıdır. Kişiye kendini ayrıcalıklı hissettirir. Bunu, aralıksız on iki yıl boyunca Özel Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumlarında yaşayan on öğrenci, sahnede İlköğretim Müdürü Savaş SARGIN' dan hediyelerini alarak bu anı ölümsüzleştirdi.

 

       Eğitim hayatı, başarı ile taçlanırsa güzeldir. Lise yaşamlarında davranışlarıyla olduğu kadar akademik başarılarıyla öne çıkan okul birincisi Yusuf KİLİK, okul ikincisi Emirhan KARATAŞ ve okul üçüncüsü Tolga CANSIZ aileleriyle sahnede bu gurur yaşarken okul birincisi Yusuf Çelik hediyesini sayın Necmettin ÇALIK' tan aldı. Özel Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi ÇALIK konuşmasında, “Değerli misafirler sizlerin teveccühleri, bizim çabalarımızla okulumuz artık bir Türkiye markası. Eğitim-öğretime Serik'te biz yön veriyoruz. Başarılarımızla herkes bizi tanıyor. Türkiye'de çok az okulun armasında dünya şampiyonluğu var. Çok az okul, kendi elektriğini üretebiliyor. Bizim okulumuz bu güzel coğrafyaya hizmete kendini adamış durumda. Ne söz verdiysek eksiksiz yapıyoruz. Gençlerimiz, çocuklarımız daha iyi daha nitelikli yetişsin diye var gücümüzle çalışıyoruz" diyerek, ülkenin geleceği gençlere iyi temennilerle sözlerini tamamladı.

 

     Okul birincisi Yusuf KİLİK, yaş kütüğüne isimliğini çaktıktan sonra, konuşmasında kendisini bugüne getiren ailesine, "üzerimde emekleri çok" dediği öğretmenlerine ve kendisine tatlı rekabet ortamında kardeşliği, dostluğu tattıran arkadaşlarına teşekkür etti.

 

       Gecenin sonunda gençler keplerini coşkuyla havaya fırlatıp yerel sanatçıların keyifli müzikleri eşliğinde doyasıya eğlendiler

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Yükseliş'te, Mezuniyet, Coşkusu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yükseliş'te Mezuniyet Coşkusu
Yükseliş'te Mezuniyet Coşkusu
Yükseliş'te Mezuniyet Coşkusu
Yükseliş'te Mezuniyet Coşkusu
Yükseliş'te Mezuniyet Coşkusu
Yükseliş'te Mezuniyet Coşkusu
Yükseliş'te Mezuniyet Coşkusu
Yorumlar
Haber Yazılımı