Haber Detayı
08 Mayıs 2019 - Çarşamba 19:09 Bu haber 693 kez okundu
 
Yükseliş’ten İstanbul Gezisi
Özel Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları 27-28 Nisan 2019 tarihleri arasında Gezi İnceleme Kulübü rehberliğinde dünyada eşi benzeri bulunmayan bir kültür ve tarih mozaiği olan İstanbul’a gezi düzenledi.
EĞİTİM Haberi
Yükseliş’ten İstanbul GezisiÖzel  Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları 27-28 Nisan 2019 tarihleri  arasında Gezi İnceleme Kulübü  rehberliğinde dünyada eşi benzeri bulunmayan  bir kültür ve tarih mozaiği olan  İstanbul’a gezi düzenledi.

Geziye çok sayıda veli, öğrenci, öğretmen katıldı. Öğrencilere tarihimizi kültürümüzü yerinde göstermek, milli, manevi  değerleri yaşatmak  için düzenlenen gezinin ilk durağı Dolmabahçe Sarayı oldu.Osmanlı Devleti’nin son dönemlerinden izler taşıyan, Avrupai tarzda yapılan bir saray olmasıyla dikkat çekenCumhuriyet döneminde Atatürk’ün de ikamet ettiği Dolmabahçe Sarayı,  gezenleri kendine hayran bıraktı .Daha  sonra Topkapı Sarayı,Yerebatan  Sarnıcı ,Sultan Ahmet Camii,Ayasofya  Müzesi gezildi.Bu güzel yapıtları gezdikçe ecdadımızla gurur duyduk.

Gezinin ikinci gününde yapılan Boğaz turunda yunusların dansı görülmeye değerdi. Boğaz turunun ardından durağımız Heybeliada ve Büyükada oldu.Adaların doğal güzellikleri ve tarihi evleriyle büyülenen gezi ekibimiz burada geçirdikleri keyifli anları fotoğraf karelerinde ölümsüzleştirdi.

Öğrencilerimizi dinlendirmek ,onlara sınav öncesi motivasyon kazandırmak,onları eğlendirerek tarih bilinci kazandırmak amacıyla düzenlenen İstanbul Gezisi, veli ve öğrencilerin memnuniyetiyle son buldu.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Yükseliş’ten, İstanbul, Gezisi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yükseliş’ten İstanbul Gezisi
Yükseliş’ten İstanbul Gezisi
Yükseliş’ten İstanbul Gezisi
Yükseliş’ten İstanbul Gezisi
Yükseliş’ten İstanbul Gezisi
Yorumlar
Haber Yazılımı