Yüzde 50 Hibe Desteği
Haber
14 Temmuz 2021 - Çarşamba 12:29 Bu haber 1090 kez okundu
 
Yüzde 50 Hibe Desteği
Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine yönelik yatırımların desteklenmesine ilişkin proje tanıtım toplantısı Serik’te yapıldı.
TARIM Haberi
Yüzde 50 Hibe DesteğiSerik ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü İzzet Kaş, Tarım ve Orman İlçe Müdürü Mustafa Çömezoğlu, Veteriner Hekimler ve üreticiler katıldı.

Toplantıda konuşan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Çömezoğlu, Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesine İlişkin tebliğin Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini söyledi.

Buna göre Büyükbaş, küçükbaş hayvan, yeni ahır, ağıl yapımı veya kapasite artırımı, hayvan barınağı amaçlı çadır alımı ile makine, alet ve ekipman alımlarına yönelik yatırımlara ait hibe desteği için başvuruların başladığını belirten Çömezoğlu, “Başvurularda kurum olarak yardımcı olacağız. İlçemizin bu destekten daha fazla kişinin yararlanmasını istiyoruz. İlçemizde 10 baş ve üzerinde Büyükbaş hayvanı olan 310 kişi, 100 baş üzeri küçükbaş hayvanı olan 291 kişi bulunmaktadır” dedi.

Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü İzzet Kaş ise, başvuru şartları, süresi ve teknik detaylar hakkında katılanlara sunum yaptı.

Hibe desteği başvuruları 01-30 Temmuz 2021 tarihleri arasında İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesine yapılacak.

Başvuru Aşamasında İstenecek Belgeler:

1-Hibe Başvuru Formu (Ek-1),

2-Ön Proje Formatı (Ek-2),

3-Tahmin Sabit Yatırım ve Termin Plan Tablosu(Ek-4),

4-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,

5- Bakanlık kayıt sistemlerine 21.05.2021 tarihi itibari ile en az 1 yıl öce kayıtlı olduğuna dair belge,

6-Adli sicil kaydı,

7- İnşaat yatırımın yapılacağı arazi/arazilere ait aidiyet belgesi,

8- Çadır alımı için başvurularda Göçer Belgesi

9-Yatırımcılar yatırımlarını 30/11/2021 tarihine kadar tamamlayacaklarına dair noter onaylı hibe taahhütnamesini İl Müdürlüğüne sunmak zorundadır. Bu tarihe kadar yatırımlarını tamamlamayanlara 2021 yılı bütçe uygulama esasları çerçevesinde ek süre verilmez ve hibe ödemesi yapılmaz.

 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Yüzde, 50, Hibe, Desteği,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yüzde 50 Hibe Desteği
Yorumlar
Haber Yazılımı