Zeybek TBMM Gündemine Taşıdı
Haber
30 Eylül 2020 - Çarşamba 13:34 Bu haber 1272 kez okundu
 
Zeybek TBMM Gündemine Taşıdı
Web sitesindeki yayınımız üzerine CHP Antalya Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, Antalya’nın Serik İlçesine bağlı Gökçepınar mahallesinde yıllardır cep telefonu şebekesi ve internet altyapısı olmamasını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı.
SİYASET Haberi
Zeybek TBMM Gündemine TaşıdıİNTERNET VE GSM ŞEBEKESİ OLMADIĞI İÇİN ÇOCUKLAR DESRLERİNİ TAKİP EDEMİYOR

Antalya’nın Serik İlçesine bağlı Gökçepınar mahallesinde cep telefonu şebekelerinin ve internet altyapısı bulunmamasını TBMM gündemine taşıyan CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, yaptığı açıklamada “Yöre halkı internet ve GSM altyapısı olmaması nedeniyle çocuklarının uzaktan eğitimde geri kaldıklarını ve acil durumlarda haberleşme imkanlarının olmadığını belirtmektedir. Turizmin başkenti, Türkiye’nin yurtdışındaki en değerli markalarından Antalya’da bir mahallede internet ve GSM altyapısı olmaması, bu sorunun yıllardır giderilmemesi kabul edilemez. GSM ve internet altyapısı olmadığı için çocuklar pandemi sürecinde derslerini takip etmek için internetten yararlanamıyor. Çocukların eğitim hayatından geri kalmaması için acil olarak bölgede altyapı çalışmaları yapılmalıdır.” dedi.

SERİK GÖKÇEPINAR’DA ALTYAPI ÇALIŞMALARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

            CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, acil durumlarda yöre halkının iletişim araçlarından da yararlanamadığını belirtti. CHP’li Zeybek, verdiği soru önergesinde, Gökçepınar’da internet ve GSM altyapılarının ne zaman yapılacağı, Türkiye ve Antalya’da kaç yerleşim yerinde altyapı eksikliği olduğu sorularına yer verdi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Zeybek, TBMM, Gündemine, Taşıdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı