Yazı Detayı
11 Ocak 2013 - Cuma 17:42 Bu yazı 4871 kez okundu
 
Ne gün ama...
Kadir TEMİZ
oguzofset@gmail.com
 
 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü dün kutladık! Milli Eğitim İlçe Müdürü Halim İzgi, Ak Parti İlçe Başkanı Ragıp Okudan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Cesur, Yükseliş Koleji, Yusuf Akçay dostumuz günümüzü kutladılar.

Dün ilk olarak telefonla arayıp Günümü”ü kutlayah ilk isi Milli Eğitim İlçe Müdürü Halim İzgi oldu. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Cesur çikilota göndererek, kutladı. Yükseliş Koleji Okul Müdürü Arkın Kaya ile Halkla İlşkiler Müdürü Emel Demir, ellerinde gazetemize bir tepsi baklava ile gelerek kutladılar günümüzü. Ak Parti İlçe Başkanı Ragıp Okudan, Ömer Erdem ve Halil Deligöz ile birlikte gazetemize kadar gelerek, Ak Parti Serik Kadın Kolları Başkanı Av. Binnaz Büyükkurt ve Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek’te gönderdikleri çiçeklerle, CHP eski İlçe Başkanı Mehmet Ali Karacan’da telefonla kutladılar günümüzü.

Yusuf Akçay dostumuz ise “Çalışamayan Gazeteciler Günü’nüz kutlu olsun!” diyerek, giriverdi gazetemizin ofisinden içeri. Gerçektende Yusuf Akçay dostumuzun bu “Günümüz”e cuk diye oturan bir kutlama mesajıydı.

Gerçektende bugün çalışanımızdan, çalışamayanımızın daha fazla olduğu bir günde “Çalışan Gazeteciler Günü” nasıl kutlanır? Herhalde olsa olsa; bildik nedenlerden dolayı çalışmayan ve çalıştırılmayan gazetecilere “Geçmiş olsun” diyerek, kutlanır...

Yine de, “Günümüz”ü kutlayan herkese bu nazik davranışlarından ve duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Kutlamaların ardı arkası kesilmedi

Çalışan Gazeteciler Günü’nü, 10 Ocak’ta kutladık. Günümüzü kutlayan resmi ve özel kurum ve kuruluş yöneticileri ile dostlara, gazetemizin geçen sayısında yer vermiştik.

Ancak, resmi ve özel kurum ve kuruluş yöneticileri ile dostlarımızın günümüzü kutlama mesajjları, gazetemiz baskıya verildikten sonra da devam etti.

Başta Belediye Başkanı Mehmet Habalı, gazetemize gönderdiği çiçek ve telefonlarımıza gönderdiği mesajla, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Bayar Savran’da çiçekle günümüzü kutladı. Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Ramazan Çalık’ta gönderdiği hediyelerle, Anadolu Lisesi Müdürü Şerif Ramazan Kaplan’da bizzat gazetemizi hazırlattığı yaş pasta ile ziyaret ederek, basın emekçisi arkadaşlarımızın bayramını kutladı. Toros Kaynak Koleji Müdürü Ferhat Yıldırım, telefonumuza gönderdiği mesajla günümüzü kutlayanlar arasında yeraldı.

“Hatırlamak, yaşamak kadar güzeldir.” Benim çok sevdiğim bir sözdür bu. Onun için “Hatırlamanız bile yeter” diyor, sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Koca Çınar’a veda ederken...

Ailemizin yaşayan en büyüğü dayım Abdurrahman Özkır’ı, çarşamba günü sosuzluğa uğurladık. 95 yaşında yaşama veda eden dayım Abdurrahman Özkır’ı, son yolculuğuna sevenleri yakınları ve dostları ile uğurladık.

Belkıs Beldesi’ndeki Camili Mahalle Mezarlığı’nda toprağa verilen  Koca Çınar, tam bir mücadele adamıydı. Bir asıra dayanan yaşamında Özkır. Belkıs’ta uzun yıllar muhtarlık yaptı. O; katıksız bir Atatürkçü, inadına CHP’li koca bir Çınar’dı...

Rahat uyu dayı...

 

 

 

 

 
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı