Yazı Detayı
03 Mayıs 2013 - Cuma 08:00 Bu yazı 5243 kez okundu
 
Havadan-sudan!
Kadir TEMİZ
oguzofset@gmail.com
 
 

Geçtiğimiz günlerde Meteoroloji Antalya Bölge Müdürü Necip Duman’ı arayıp, internette sitelerine girip Antalya’nın hava durumu ile ilgili bilgi almak istediğimizde Serik’in dışında tüm ilçelerin adının görüldüğünü belirtmiştim.

“Serik’in adını da bu sayfada görmek acaba mümkün mü?” diye sorduğum Müdür Duman, “Serik’te istasyonumuz yok. Ama istasyon kurulması yönünüde çalışmalarımız var. Ancak, sizin bu uyarınız üzerine Serik adını, önümüzdeki haftadan itibaren sitemizde görebileceksiniz” demişti.

Duman, sözünü tuttu ve Serik’in adı, Meteoroloji’nin sitesinde yeralmaya başladı. Sağolasın Duman.

Kedi-köpek!

Artık okurlarımız, “Suya-sabuna dokunmuyorsunuz” diye sersenizşte bulunup, haklı olarak kızıyorlar. Haklısınız... Suya-sabuna dokunamıyoruz! Ancak şimdilik, böyle havadan-sudan, kedi-köpekten bahsedebiliyoruz. Kusura bakmayın.

Geçmişteki Serik Postası Gazetesi’nin lezzetine alışmış değerli okurlarımızdan, koca bir ÖZÜR diliyoruz.

Kedi-köpek dedikte, bizim Şemsi asil köpeği Cefo’yu kaybettikten sonra bir hayli üzülmüştü. Tabiki bizlerde. Ama Şemsi, yeni bir köpek edinmiş. Adını da simsiyah renginden esinlenerek, koymuş: KÖMÜR.

Şemsi, geçtiğimiz gün Kömür’le tanıştırdı. Gerçekten de Kömür eğitimli, eğitimli olduğu kadar da sevimli bir köpek. Şemsi kardeş, Kömürümüz’e iyi sahip çık. Sakın kaybetme, emi...

 
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı