Yazı Detayı
14 Haziran 2013 - Cuma 11:37 Bu yazı 7881 kez okundu
 
Gezi’ni-yo-ruz biber gazları arasında!
Kadir TEMİZ
oguzofset@gmail.com
 
 

Geçtiğimiz günlerde Taksim Gezi Parkı’ndaki ağaçların kesilmesine tepki olarak başlayan, daha sonra da tüm ülke geneline yayılan eylemlerin ardı arkası kesilmiyor.

Genci-yaşlısı, kadını-kızı, partili-partisiz bu eylemlere katılarak, destek verdiler. Poliste boş (!) durmayarak; gazı bitenlere gaz, suyu bitenlere su sıktı.  

Hani medya, hangi medya!

Özellikle gençler, “Var” olduklarını gösterdiler. Ama kendilerini gösteremeyenlerde vardı. Bir başka deyişle inadına olayları ekranlarında göstermeyen, gazetelerinin sayfalarında yer vermeyen kendini dürüst, tarafsız ilan eden böyük gazete ve televizyonlar gibi!

Geçen haftalarda, “Havadan-Sudan” başlağıyla bir yazı yazmış, suya sabuna dokunmadan sadece havadan-sudan, kedi-köpekten bahsedebildiğimizi dile getirmiştim. Taksim eylemlerini görmezden gelen gazete ve televizyonları gördükten sonra bu konu da hiçte yalnız olmadığımızı gördük.

O, gazete ve televizyonlarda suya-sabuna dokunmadan havadan-sudan bahsediyorlar. Yani; hava durumu sunuyorlar.

İşte tam burada, “Hani medya, hangi medya!” demek zorunda kalıyor insan.

Serikli gençlerin Çınaraltı buluşması

Taksim Gezi Parkı’ndaki eyleme Serikli gençlerden de destek geldi. Geçtiğimiz hafta pazartesi günü sosyal medya üzerinden Çınaraltı Meydanı’nda toplanan genler, sloganlar atarak Cumhuriyet Meydanı’na yürüdüler. Atatürk’ün huzuruna çıktılar.

Serik’teki, “Taksim Eylemi”nde benim dikkatimi çeken en önemli olay ise “Bozkurt” işareti yapan bir grup gencin, “Başbuğ Alparslan Türkeş’in Askerleriyiz” şeklinde slogan atmaları oldu.

İlgili olan siyasiler, bu mesajı aldılar mı acaba? Çünkü bu gençler, bu hareketleriyle bir yerlere mesaj veriyor gibi de. Bu gençler duyarlı. Hiç olmazsa büyükleri gibi, “Kör-topal birbirlerini ağırlar” şeklinde hareket etmiyorlar.

Yavuz Başkan’ın mutlu günü

İlçemiz Ziraat Odası Başkanı Mustafa Yavuz, geçtiğimiz pazar günü Belek’te muhteşem bir sünnet töreniyle biricik oğulları Mustafa ve Hüseyin’in sünnet düğününü gerçekleştirdi. Oğullarının ilk mürüvetini gören Yavuz başkan, Babalar Günü öncesi çifte mutluluk yaşadı. Yavuz Ailesi’ne kutlu olsun.

 

 
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı