Yazı Detayı
28 Ocak 2014 - Salı 12:46 Bu yazı 3903 kez okundu
 
PARALEL ÇİZGİ
Necati GÖKDEMİR
 
 

HUKUK;

 

Adaletten olma vicdandan doğmadır yazıldığı gibi okunmaz istediğin gibi anlaşılır, çektiğin yere gider. Herkese bir gün lazım olur denirsede yalnızca gücün istediği yerdedir, yani başka deyişle hukuğun gücü değil gücü hukuğu kankasıdır.

 

YARGI;

 

Suçludan olma suçsuzdan doğmadır. Kendisi sorar kendisi dinler. Eğilip bükülebilir. Ön düzen arkaya, arka düzen öne bağlıdır. Yurdumun en paralel çizgisidir. Mevsimlere ve memleket havalarına bağlı olarak değişir. Akşam başka sabah başkadır.

 

SİYASET;

 

Çıkardan olma ranttan doğmadır. Sicili bozuktur. Sen ben bizim olanla yakın akrabadır. Koltuğuna binmesi kolay inmesi zordun adeta yapışır. Yalan, dolan, iftira, bel altı, bel üstü edebiyatının en güzel sergilendiği alandır. Kin, nefret ve nifakla sık sık birlikte olduğu bilinir.

 

MUHALEFET;

 

İtirazdan olma yargıdan doğmadır. Ne dediğini bilmez amacı karanlığa ışık tutmaktan çok lambayı söndürmektir. Çözümsüzlükten beslenirler. Siyaset bilimcilere göre demokraside balans ayarı görürler. Benim olsun, küçük olsun havasında dolaşır dururlar.

 

Valla deveye sormuşlar neren eğri diye......

 
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı